porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie spędzić długi weekend? Mazury, Biebrza czy Białowieża?

Gdzie jechać na DŁUGI CZERWCOWY WEEKEND w Polsce? Poznaj POLSKĘ PÓŁNOCNO-WSCHODNIĄ

Polak przed wyjazdem na długi weekend zastanawia się zwykle "morze czy góry". Ewentualnie Egipt. Zupełnie jakby nie było innych atrakcyjnych miejsc w kraju. Bardzo ciekawa jest choćby Polska północno-wschodnia. Niewielu tu turystów, za to mnóstwo okazji do wypoczynku. Dlaczego warto odwiedzić Polskę północno-wschodnią?
Gdzie jechać na DŁUGI CZERWCOWY WEEKEND w Polsce? Poznaj POLSKĘ PÓŁNOCNO-WSCHODNIĄ
Wybierając się na długi weekend nie zapominajmy o urokach północno-wschodniej części naszego kraju... fot.: www.sxc.hu

Gdzie znaleźć spokojne i piękne miejsce w  północno-wschodniej Polsce?

W północno-wschodniej Polsce bardzo dużo jest obleganych przez turystów miejsc, obok których egzystują nieodkryte jeszcze oazy spokoju. Problem zbyt dużej liczby turystów staje się szczególnie palący podczas długiego weekendu, kiedy całe masy opuszczają wielkie miasta. Wybierając się na Mazury większość przyjeżdza do Mikołajek lub Giżycka.

Tymczasem całkiem blisko jest miasteczko Ryn, gdzie turystów jest jak na lekarstwo, choć cała infrastruktura pozwala komfortowo wypocząć. Zadowoleni będą zarówno żeglarze - miasteczko ulokowane jest pomiędzy dwoma jeziorami - jak i poszukiwacze dobrego noclegu. Górujący nad miasteczkiem zamek krzyżacki z XIV wieku został niedawno przekształcony w bardzo dobry hotel. Okolica obfituje w lasy i mnóstwo ustronnych miejsc, gdzie można rozkoszować się budzącą do życia przyrodą.

Podobnie jest na Podlasiu. Wielką popularność zdobyła ostatnio Biebrza. Tłumy walą na tamtejsze bagna i wsiadają na wolno sunące z nurtem rzeki tratwy. Tymczasem niedaleko leży Tykocin. To niewielkie miasteczko z bogatą historią, położone nad rozlewiskiem Narwi. Niepodal znajduje się też Pentów, największa w Polsce wioska bociania z ponad 30 gniazdami. Podobnie zamiast Białowieży, o której wszyscy słyszeli, lepiej zapuścić się bardziej na północ. Niezadeptane przez turystów są za to wciąż Dolina Rospudy czy Puszcza Knyszyńska.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Północnej: dokąd na urlop bez tłumów? Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Północnej: dokąd na urlop bez tłumów?

W Łebie na pewno będą w tym roku tłumy. W Mielnie też, tak samo na Mazurach. Dokąd w takim razie pojechać, by nad morzem lub nad jeziorem odpocząć od gwaru i hałasu?

Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Zachodniej: dokąd na urlop bez tłumów? Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Zachodniej: dokąd na urlop bez tłumów?

Dzikich miejsc nie trzeba koniecznie szukać przygranicznych górach. Największe z polskich parków krajobrazowych nie chroni niedostępnych rubieży, a nizinnej rzeki i jeziora w zachodniej części kraju...

Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Południowej: dokąd na urlop bez tłumów? Ostatnie dzikie miejsca w Polsce Południowej: dokąd na urlop bez tłumów?

Bieszczadom tak dobrze szło budowanie legendy ostatniego dzikiego miejsca w Polsce, że stały się popularne, a straciły swoją dzikość. Na szczęście jest jeszcze sporo gór, w których z rzadka spotyka...

Aktualizacja: 25.06.2014 12:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.