porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami
Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami Poprosiliśmy policjantów o ocenę sezonu wodniackiego 2012 na Mazurach: swoją ...
Narty z kierownicą - to może być niezła zabawa.

Co to jest trikke skki? Jak się tym jeździ? [VIDEO]

Sprawdź, czym jest trikke skki, czyli narty połączone z kierownicą. Jak się jeździ na trikke skki? Kto wymyślił trikke skki? Czy jazda na trikke skki jest bezpieczna, czy łatwo się jej nauczyć?

Trikkie skki to specjalny sprzęt, czyli narty carvingove połączone z kierownicą.

Co ciekawe, do jazdy na nich nie trzeba mieć specjalnych butów ani wiązań. Po prostu jeździ się w swoich zimowym obuwiu. Nogi stawia się na specjalne antypoślizgowe platformy. Rama trikke skki wykonana jest z lotniczego aluminium.

Co ciekawe, aby jeździć tym ślizgaczem nie trzeba przejść długiego szkolenia. Wystarczy kilka minut nauki. Należy stanąć na platformach, oprzeć ręce na kierownicy i ruszać stokiem. Kierownica służy jedynie do zmiany kierunku, aby szusować po stoku trzeba balansować ciałem, jak przy jeździe na tradycyjnych nartach.

Sprzęt jest dostosowany do korzystania z wyciągów narciarskich. Jest to dobra alternatywa dla osób, których kondycja jest trochę gorsza, bo jazda na tym pojeździe nie obciąża stawów i wiązadeł, tak jak tradycyjna jazda na nartach. Minusem może być cena trikke skki, która wynosi ponad 3000 tysiące złotych.

 
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 02.01.2013 17:45
Autor: MAG
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.