porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są najlepsze kluby w Warszawie? Każdy kto przyjechał w nowe miejsce i chce się zabawić, ...
Jak spędzić wolny weekend? Jak się bawić w wolnym czasie?

Co robić w wolnym czasie? 10 sposobów na udany weekend

Wolny weekend i luźne wieczory w tygodniu możemy doskonale wykorzystać na rozwijanie swojego hobby. Jednak, co robić jeśli nie mamy szczególnych zainteresowań? Mówimy, jak się nie nudzić i jaki program ustalić na wolny czas? Co robić po pracy i wypełnieniu wszystkich obowiązków? Przedstawiamy 10 pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Najpopularniejsze zajęcia w wolnym czasie? Nie ograniczajmy się do słodkiego leniuchowania, snu czy oglądania telewizji. Wiele zależy od pory roku, ale spróbujmy zebrać chociaż 10 pomysłów na spędzanie wolnego czasu, niezależnie od pogody na zewnątrz:

  1. Stara dobra książka. A więc wracamy do czytania. Dla relaksu: kolorowe magazyny i dobre kryminały. Zawsze można też sięgnąć po ostatniego noblistę, wybitnego szewdzkiego poetę Tomasa Transtroemera. Wiosną, latem - czytaj na ławce czy kocyku w parku.
  2. Telefon do przyjaciela. Na chandrę nic nie działa lepiej niż długie pogaduchy z bliską osobą.
  3. Spotkaj się ze znajomymi. Wspólnie spróbujcie poodkrywać nowe miejsca, knajpki, orientalne smaki.
  4. Posprzątaj mieszkanie. Na pewno znajdzie się szafa, do której nie zaglądałeś od lat. Czas na wiosenne porządki:)
  5. Wyjdź potańczyć. Nie musisz udawać, że lubisz klasyczny aerobik, ale może znajdziesz dla siebie jakieś ciekawe zajęcia taneczne. Teraz jest naprawdę wiele możliwości: latino, solo, taniec brzucha, broadway.
  6. Dobry film w dobrym kinie to sprawdzony sposób na „zabicie” czasu. Inne wersje to, np. teatr czy koncert.
  7. Idź na spacer do parku i wyobraź sobie, że jesteś częścią tej przyrody. To jeden z rodzajów medytacji. W ogóle medytacja to bardzo przyjemny i "dobroczynny" sposobów spędzania czasu wolnego.
  8. Poucz się języka, przydatne mogą być obcojęzyczne portale społecznościowe. Za ich pomocą nawiążesz też wiele nowych kontaktów.
  9. Poćwicz, wyjdź na rower, basen, rolki,  pobiegaj. Jeśli sport, to tylko taki, który sprawia przyjemność.
  10. Ugotuj coś pysznego. Gotowanie połączone z degustacją i spotkaniem z przyjaciółmi lub najbliższą osobą to dosknały sposób na pyszną zabawę.

A jeśli nic ci się nie chce, do niczego się nie zmuszaj. Tylko nie pozwól, by wpędzało cię to w poczucie winy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ferie w Warszawie - co przygotowały warszawskie muzea dla dzieci

Jeśli twoje dziecko spędza ferie w Warszawie, a brakuje ci pomysłu jak zorganizować mu czas, zapisz je na lekcje muzealne. Prawie wszystkie warszawskie placówki przygotowały dla najmłodszych...

WARSZAWA z lotu ptaka - TARASY WIDOKOWE. Z jakich miejsc i budynków można zobaczyć stolicę z góry?

O tym pomyśleć mogą jedynie osoby pozbawione lęku wysokości. Spojrzenie na Warszawę z lotu ptaka to gwarancja niezwykłych wrażeń i poznania zupełnie innego oblicza stolicy. Sprawdź, gdzie znajdziesz...

Aktualizacja: 31.07.2013 12:50
Autor: stulbia modra
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.