porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wypoczynek w Polsce. Co warto zobaczyć w Kielcach i okolicach?
Wypoczynek w Polsce. Co warto zobaczyć w Kielcach i okolicach? Kielce są stolicą województwa Świętokrzyskiego o ponad 800-letniej historii. Liczne ...
Akcesoria do pływania i nurkowania mogą bardzo uprzyjemnić zabawę w wodzie.

Akcesoria i stroje pływackie. Co zabrać na basen lub plażę?

Akcesoria i stroje pływackie. Co zabrać na basen lub plażę?
Płetwy Head, maska i fajka Mares fot.: Oceania
Pływanie, nurkowanie i inne sporty wodne dostarczają bardzo dużo radości i korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Pływać może każdy, bez względu na wiek i kondycję. Jest to sport bezpieczny, rozwija i wzmacnia mięśnie całego ciała. Nie obciąża stawów, a kontuzje zdarzają się bardzo rzadko.

Stroje pływackie i kąpielowe

Mogą być jedno- lub dwuczęściowe dla pań, slipki lub bokserki dla panów. Są uszyte z elastycznych, szybkoschnących materiałów. Powinny być odporne na słoną wodę, promienie słoneczne i chlor.

Czepek

Podczas pływania zmniejsza opór wody. Chroni także włosy przed działaniem różnych substancji zawartych w wodzie, a na basenach zapobiega wpadaniu włosów do wody.

Maska

Aby pod wodą zachować dobrą widoczność, trzeba założyć maskę. Osłoni ona także przed wodą nos. Dla nurków z wadą wzroku oferowane są maski z dzieloną szybą, w którą można wstawić szkła korekcyjne. Maska powinna dobrze przylegać do twarzy i nigdzie nie uwierać.

Okulary pływackie

Zapewniają komfort podczas pływania i zabaw w wodzie. Nie powinny przeciekać, spadać z głowy ani uciskać. Dobrze, jeśli mają regulację noska, czyli gumkę między oczami, oraz regulowaną długość paska na głowę, co pozwala na wygodne pływanie. Osoby mające wadę wzroku mogą kupić okularki ze szkłami korekcyjnymi.

Fajka

Umożliwia oddychanie powietrzem atmosferycznym podczas pływania na powierzchni wody. Nie trzeba wtedy podnosić głowy, aby nabrać powietrza. Najczęściej wyposażona jest w zawór labiryntowy, który zapobiega wpadaniu pojedynczych fal, oraz zawór zwrotny, dzięki któremu można łatwo opróżnić ją z wody.

Płetwy

Ułatwiają szybkie pływanie na powierzchni lub pod powierzchnią wody. Wpływają na prawidłowe ułożenie ciała. W zależności od przeznaczenia różnią się kształtem i wielkością. Mniejszych i twardszych używają pływacy, dłuższych płetwonurkowie. Wykonywane są one z gumy lub tworzyw sztucznych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.07.2012 07:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

Mowimyjak.pl porady turystyczne, internetowy przewodnik. Znajdziesz tu porady i informacje o wirtualnej podróży po świecie. Tutaj znajdziesz wszystko: o krajach, pomocne wskazówki, bazę hoteli, restauracji; Planujesz wyjazd na wczasy? Marzą Ci się podróże na wakacje? Mówimy jak zorganizować urlop. Sprawdź, jak znaleźć nocleg. Jak zabukować kwatery? Podpowiadamy jakie biuro turystyczne wybrać. Radzimy co spakować na wycieczkę,  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.