porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
O czym świadczą prezenty, które kobiecie daje mężczyzna?
O czym świadczą prezenty, które kobiecie daje mężczyzna? Jeśli mężczyzna, który o ciebie zabiega, zrobił ci prezent, możesz ...
Od czego zależy zapach człowieka? Dlaczego jedni pachną a inni śmierdzą?

Zapach człowieka - od czego zależy?

Zapach człowieka zależy od wielu czynników. Zmienia się podczas choroby, na skutek diety, w wyniku stresu. Główną rolę w tym jak pachniemy odgrywa jednak wiek! Jak więc zmienia się zapach człowieka?

Ciało każdego z nas pachnie inaczej. Charakterystyczny zapach mają niemowlęta, inaczej pachną ludzie dorośli, inaczej starsi. Te różnice w zapachu wynikają ze złożonych interakcji między gruczołami skóry, wydzielinami ciała i aktywnością bakterii. Głównie za zapach skóry odpowiadają znajdujące się pod jej powierzchnią gruczoły łojowe, uwalniające złożoną mieszaninę lipidów (sebum) i kwasów tłuszczowych.

Oczywiście nasz zapach zależy trochę od tego, jak żyjemy - jak się odżywiamy, czy palimy papierosy. Pikantne potrawy i palenie modyfikują nasz zapach na bardziej wyrazisty, choć jest to oczywiście subtelna zmiana. Pamietajmy także, że każdy inaczej odczuwa zapachy!

Gruczoły łojowe w młodym wieku są mało aktywne, podobnie jak w siódmej dekadzie życia. Ich maksymalna aktywność przypada na wiek dorosły. To główny powód, dla którego zapach naszego ciała zmienia się z czasem.

Zapach ciała człowieka przekazuje wiele informacji - głównie o charakterze biologicznym i społecznym – to pomaga nam w rozpoznaniu krewnych i znajomych, doborze partnera czy odróżnianiu od siebie płci. Oznacza to, że zapach jest ważny, nawet jeśli świadomie nie zwracamy na niego uwagi.

Naukowcy dowodzą, że po zapachu ciała jesteśmy w stanie rozpoznać wiek drugiego człowieka! Zgadzamy się z nimi, że ludzie starsi pachną inaczej, ale żeby od razu rozpoznać wiek po zapachu? Podobno niektóre gatunki zwierząt - jak np. króliki, potrafią bezbłędnie rozpoznać wiek swoim pobratymców właśnie po zapachu!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 01.10.2013 17:28
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?

Robert Kubica wzbudził spore zamieszanie kiedy na fotel pilota w ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź dział KOBIETA I MĘŻCZYZNA, znajdziesz wszystko o kobietach i mężczyznach. Ciekawe artykuły dla nowoczesnych kobiet i prawdziwych mężczyn. Relacje między kobietą i mężczyzną. Potrzeby kobiet i mężczyn. Związki kobiety i mężczyzny. Zerwanie i rozstanie. Mówimy, jak dbać o związek? Jak zaręczyny zmieniają kobietę i mężczyznę? Mówimy jak przygotować się do wspólnego mieszkania. Kiedy brać ślub? Moda, uroda i miłość – czyli codzienna porcja inspiracji dla kobiet. Jak zrobić makijaż permanentny? Dla mężczyn porady dotyczące sportu, motoryzacji, seksu, nowych technologii i wiele innych. Podpowiemy gdzie zabrać kobietę na randkę. Wiek średni czy kryzys wieku średniego? Strefy erogenne a udany sex. Kobieta w ciąży. Kobieta i mężczyzna przed pierwszymi narodzinami. Interesujesz się kobietami? Chcesz lepiej poznać mężczyn? U nas znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, dotyczące kobiet i mężczyzn. Niezbędnik każdej kobiety. Niezbędnik każdego mężczyzny. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.