porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy WYPRZEDAŻE: kiedy kupować ciuchy, kiedy komputer [PORADNIK: JAK SZUKAĆ OKAZJI W SKLEPACH]
Kiedy WYPRZEDAŻE: kiedy kupować ciuchy, kiedy komputer [PORADNIK: JAK SZUKAĆ OKAZJI W SKLEPACH] Kiedy najtaniej kupić komputer? W jakim miesiącu kupować ubrania? Czy ...
Jakie są sposoby na poranne wstawanie?

Jak dobrze wstać rano? Jak się obudzić? Co robić, by nie zaspać?

Jak dobrze wstać rano? Jak się obudzić? Co robić, by nie zaspać?

Aby przez cały dzień być w dobrej formie, warto mądrze się budzić i wstawać z łóżka. Radzimy, jak to zrobić.

fot.: Lillian Nelson/sxc.hu
JAK DOBRZE WSTAĆ? Najlepiej nie wstawać skoro świt (chyba że się jest skowronkiem), a już z pewnością nie wolno zrywać się na równe nogi. Jeśli nie możesz obejść się bez budzika, to chociaż nie reaguj na jego dźwięk jak automat. Uczyń z rannego wstawania rytuał, który sprawi, że cały dzień będziesz czuć się świetnie.

Wyrzuć stary budzik

Jeśli masz jeszcze stary budzik, który upiornym dźwiękiem obudziłby każdego, pozbądź się go czym prędzej. Czym go zastąpić? Najprostszy sposób to budzik w telefonie komórkowym – masz tu do wyboru kilka miłych dla ucha melodyjek. Dobrym rozwiązaniem jest nastawienie budzika w radioodbiorniku – wystarczy wybrać ulubiony program.

Istnieje jednak ryzyko, że radio włączy się, serwując nam na dzień dobry agresywną reklamę albo dramatyczne informacje o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Może lepiej zdecydować się na nowoczesny budzik, który zamiast tradycyjnego sygnału odgrywa nagrany uprzednio komunikat dźwiękowy, np. kilka miłych słów wypowiedzianych przez bliską sercu osobę.

Daj sobie rano parę chwil

Gdy już otworzysz oczy i wyłączysz budzik, poświęć kilka minut na dobudzenie się. To chwila, kiedy możesz przywołać sen, który ci się przyśnił. Poprzeciągaj się, wyprostuj kilkakrotnie nogi i ręce (ostrożnie, jeśli zdarzają ci się skurcze nóg). Jeżeli masz kłopoty ze stawami, zrób kilka ruchów okrężnych stopami, kilkakrotnie zegnij i wyprostuj nogi w kolanach.

Teraz możesz zacząć wstawać: przekręć się na bok, powoli opuść stopy na podłogę, przechodząc do pozycji siedzącej – w ten sposób oszczędzasz kręgosłup. Jeszcze raz ponaciągaj ręce i nogi, a potem wstań, ale powoli. I spokojnym lecz pewnym krokiem wejdź w nowy dzień.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co zrobić, by rano wstawać z chęcią? Co zrobić, by rano wstawać z chęcią?

Chyba każdy z nas czuł się kiedyś tak, jakby jego poranne wstanie z łóżka było rzeczą nie do zrobienia. Niektórzy czują się tak tylko po całonocnych imprezach, a niektórzy przeżywają ten koszmar co...

Aktualizacja: 20.10.2013 23:45
Autor: J. N.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź dział KOBIETA I MĘŻCZYZNA, znajdziesz wszystko o kobietach i mężczyznach. Ciekawe artykuły dla nowoczesnych kobiet i prawdziwych mężczyn. Relacje między kobietą i mężczyzną. Potrzeby kobiet i mężczyn. Związki kobiety i mężczyzny. Zerwanie i rozstanie. Mówimy, jak dbać o związek? Jak zaręczyny zmieniają kobietę i mężczyznę? Mówimy jak przygotować się do wspólnego mieszkania. Kiedy brać ślub? Moda, uroda i miłość – czyli codzienna porcja inspiracji dla kobiet. Jak zrobić makijaż permanentny? Dla mężczyn porady dotyczące sportu, motoryzacji, seksu, nowych technologii i wiele innych. Podpowiemy gdzie zabrać kobietę na randkę. Wiek średni czy kryzys wieku średniego? Strefy erogenne a udany sex. Kobieta w ciąży. Kobieta i mężczyzna przed pierwszymi narodzinami. Interesujesz się kobietami? Chcesz lepiej poznać mężczyn? U nas znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, dotyczące kobiet i mężczyzn. Niezbędnik każdej kobiety. Niezbędnik każdego mężczyzny. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.