porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy wiesz, że porywa się kobiety, żeby je ZMUSIĆ DO MAŁŻEŃSTWA? Dowiedz się, czy prawo na to zezwala? Przypadki porwania i zmuszenia przemocą do zawarcia małżeństwa zdarzają się ...
Tajemnice kobiecego organizmu

Czy wiesz, dlaczego KOBIETY ŻYJĄ DŁUŻEJ niż mężczyźni?

Czy wiesz, dlaczego KOBIETY ŻYJĄ DŁUŻEJ niż mężczyźni?

Kobieta - słabsza płeć, a jednak lepiej znosi ból i choroby, do tego jeszcze żyje dłużej i zdrowiej. Wszystko mówi, że pięknie być kobietą. 

fot.: Photos.com
Najdłużej żyją w Polsce mężatki z wyższym wykształceniem i kobiety mieszkające na wsi. Tak wynika z najnowszych badań polskich antropologów. Z czego to wynika?

Według przewidywań naukowców z Zakładu Antropologii PAN, Polka, która urodziła się w 2009 roku będzie statystycznie żyła 80 lat. Polak – 72.

Dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni?

Jak wyjaśnia dr hab. Halina Kołodziej, kobiety są genetycznie uprzywilejowane. Może to wynikać z zawartości estrogenu w kobiecej krwi. Estrogen stanowi czynnik ochronny przed chorobami układu krążenia.

Kolejne czynniki wpływające na długość życia to miejsce zamieszkania, wykształcenie i... stan cywilny. Kobiety żyjące na wsi żyją dłużej od tych w mieście – średnio o 2 miesiące.

Wykształcone osoby mają przewagę, bo ich styl życia jest przeważnie zdrowszy. Częściej uprawiają sport i stosują zdrowe diety.

Wiesz, że na długość życia wpływa to, czy jesteś w związku?

Okazuje się, że ryzyko zgonu jest większe w przypadku osób samotnych. Ludzie w związkach dbają bowiem o siebie nawzajem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dlaczego kłamstwo łatwiej przychodzi kobietom?

Chcesz dobrze żyć z innymi? Zapomnij o szczerości! Według naukowców kłamstwo jest jedną z najważniejszych umiejętności społecznych, potrzebną do utrzymywania dobrych relacji. Co ciekawe, badania...

Jakich kobiet chcą mężczyźni?

Brunetka, blondynka, a może ruda? Nie zimna jak lód, ale też nie za bardzo rozrywkowa. Kobiecy ideał według mężczyzn teoretycznie trudno określić. W praktyce jednak okazuje się, że dla większości...

Aktualizacja: 20.01.2012 13:19
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź dział KOBIETA I MĘŻCZYZNA, znajdziesz wszystko o kobietach i mężczyznach. Ciekawe artykuły dla nowoczesnych kobiet i prawdziwych mężczyn. Relacje między kobietą i mężczyzną. Potrzeby kobiet i mężczyn. Związki kobiety i mężczyzny. Zerwanie i rozstanie. Mówimy, jak dbać o związek? Jak zaręczyny zmieniają kobietę i mężczyznę? Mówimy jak przygotować się do wspólnego mieszkania. Kiedy brać ślub? Moda, uroda i miłość – czyli codzienna porcja inspiracji dla kobiet. Jak zrobić makijaż permanentny? Dla mężczyn porady dotyczące sportu, motoryzacji, seksu, nowych technologii i wiele innych. Podpowiemy gdzie zabrać kobietę na randkę. Wiek średni czy kryzys wieku średniego? Strefy erogenne a udany sex. Kobieta w ciąży. Kobieta i mężczyzna przed pierwszymi narodzinami. Interesujesz się kobietami? Chcesz lepiej poznać mężczyn? U nas znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, dotyczące kobiet i mężczyzn. Niezbędnik każdej kobiety. Niezbędnik każdego mężczyzny. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.