porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego antykoncepcja zawodzi? Kiedy podejmujemy decyzję o stosowaniu jednej z metod antykoncepcji, oczekujemy ...
Psychologowie są jednomyślni: na nasze zdrowie psychiczne wpływa to, czy jesteśmy w związku, czy nie

Co zrobić, żeby nie mieć depresji i być szczęśliwym?

Badania zarówno lekarzy, jak i psychologów są jednoznaczne. Osoby będące w związkach żyją dłużej, są w lepszej kondycji fizycznej i częściej określają siebie mianem ludzi szczęśliwych.

Zdrowie psychiczne również wydaje się zależne od tego, czy dana osoba żyje w związku czy też nie. Już w 1978 roku amerykańscy naukowcy wykazali w swoich badaniach, że depresja wystąpiła tylko u 10% kobiet, które doświadczyły w swoim życiu traumatycznego wydarzenia i miały wsparcie u partnera - w porównaniu z depresją występującą aż u 41% kobiet, które doświadczyły czegoś dla nich ciężkiego, a nie miały partnera.

Związki są też znakomitym źródłem wsparcia społecznego, dużo większym niż przyjaciele i znajomi. Zdaniem wybitnego holenderskiego socjologa i psychologa Ruuta Veenhovena związek daje aż 20 procent poczucia szczęścia w życiu. Reszta to geny, cechy osobowościowe (ekstrawertycy są szczęśliwsi od introwertyków, a wysocy bardziej zadowoleni od niskich), duże znaczenie mają też zdarzenia losowe. Wypadek, wygrana na loterii albo pożar w domu wpływają na poziom zadowolenia, chociaż nie w takim stopniu, jak mogłoby się nam wydawać.

Jak twierdzi na podstawie swoich wieloletnich badań Veenhoven, wysokość dochodów wyjaśnia jedynie około 5 proc. szczęścia. Tak więc lepiej jest kochać niż zarabiać!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
15 lutego - ŚWIĘTO SINGLA. Dlaczego warto być singlem? 15 lutego - ŚWIĘTO SINGLA. Dlaczego warto być singlem?

15 lutego, dzień po walentynkach obchodzone jest święto singla. Jeszcze do niedawna bycie singlem budziło skrępowanie w towarzystwie. Teraz osoby wolne postrzega się zupełnie inaczej. Skąd moda na...

Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY?

Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o...

Czego NIGDY nie mówić mężczyźnie? Czego NIGDY nie mówić mężczyźnie?

Jeśli od razu, na pierwszej randce, mówisz mu, na co chorowałaś w dzieciństwie czy wspominasz, jak świetni w łóżku byli twoi poprzedni partnerzy, to na pewno nie jest najlepszy pomysł na...

Aktualizacja: 18.01.2012 17:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?

Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, pojawiła się na meczu Hiszpanii ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź dział KOBIETA I MĘŻCZYZNA, znajdziesz wszystko o kobietach i mężczyznach. Ciekawe artykuły dla nowoczesnych kobiet i prawdziwych mężczyn. Relacje między kobietą i mężczyzną. Potrzeby kobiet i mężczyn. Związki kobiety i mężczyzny. Zerwanie i rozstanie. Mówimy, jak dbać o związek? Jak zaręczyny zmieniają kobietę i mężczyznę? Mówimy jak przygotować się do wspólnego mieszkania. Kiedy brać ślub? Moda, uroda i miłość – czyli codzienna porcja inspiracji dla kobiet. Jak zrobić makijaż permanentny? Dla mężczyn porady dotyczące sportu, motoryzacji, seksu, nowych technologii i wiele innych. Podpowiemy gdzie zabrać kobietę na randkę. Wiek średni czy kryzys wieku średniego? Strefy erogenne a udany sex. Kobieta w ciąży. Kobieta i mężczyzna przed pierwszymi narodzinami. Interesujesz się kobietami? Chcesz lepiej poznać mężczyn? U nas znajdziesz odpowiedź na każde pytanie, dotyczące kobiet i mężczyzn. Niezbędnik każdej kobiety. Niezbędnik każdego mężczyzny. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.