porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaki sposób na zdrowe włosy? Producenci preparatów do włosów obiecują, że dzięki ich zastosowaniu będziesz ...
Jaka jest zawartość zapachu w Twojej butelce perfum

PERFUMY. Jakie są różnice pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową a wodą kolońską?

Perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe i wody kolońskie różnią się w procentowym stężeniem "zapachu" w konkretnym roztworze. Zobacz co jest napisane na butelce twoich perfum i porównaj ich cenę z zawartością olejku zapachowego.
PERFUMY. Jakie są różnice pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową a wodą kolońską?
Perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa i woda kolońska różnią się "zawartością zapachu" w roztworze. fot.: Krzysztof Zasuwik

Na czym polega różnica pomiędzy wodami perfumowanymi?

Dla wszystkich, którzy potocznie nazywają, wszelkiego rodzaju produkty perfumeryjne „perfumami”, mamy bardzo ważną informację. Perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa i woda kolońska nie są synonimami. Różnica pomiędzy tymi wodami jest oparta na procentowej zawartości olejków zapachowych w konkretnym roztworze. Na pierwszy rzut oka jednak, różnicę widać przede wszystkim w cenie.

Zawartość „zapachu” w perfumach i wodach

Do grupy pachnących wód zalicza się także wodę perfumowaną, wodę toaletowa i kolońską. I tak:

  • Czyste perfumy są najdroższe z grupy wód perfumowanych, ponieważ mają największą zawartość „zapachu” w roztworze: 15% - 30%. Na opakowaniu możesz odnaleźć także obcojęzyczną nazwę: Perfum lub Perfume. Ta forma zapachu jest najbardziej długotrwała, wystarczy jedna kropla, aby zapach utrzymywał się przez cały dzień. Dlatego też ich objętość jest niewielka, buteleczki nie przekraczają 15 ml.
  • Woda perfumowana - Eau de Perfum - stężenie olejków waha się od 8 do 15%. Woda perfumowana jest tańsza od perfum, a ich zapach utrzymuje się na skórze dość długo. Można je stosować zarówno na co dzień, jak i na wieczorne okazje.
  • Woda toaletowa - Eau de Toilette – zawiera od 4 – 8% zapachu. Ten rodzaj wody perfumowanej jest najbardziej popularny wśród perfum męskich – w zasadzie żadna markowa firma nie produkuje wód perfumowanych dla mężczyzn. Kobiety stosują wody toaletowe do użytku codziennego.
  • Woda kolońska - Eau de Cologne – stężenie „zapachu” w zasadzie nie przekracza 5% i są najtańszymi wodami perfumowanymi.

Najmniejsze stężenie olejków zapachowych – poniżej 2% - posiadają różnego rodzaju dezodoranty i mgiełki zapachowe. Są one używane dla doraźnego efektu, ponieważ bardzo szybko wietrzeją.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Woda toaletowa czy perfumowana - która jest bardziej trwała?  Woda toaletowa czy perfumowana - która jest bardziej trwała?

Która woda jest bardziej trwała - toaletowa, czy perfumowana? Czym różnią się od siebie te zapachy? Poznaj sekrety zapachów i wybierz odpowiedni dla siebie!

Jak nosić ZAPACH czyli jakie są zasady prawidłowego perfumowania się? Jak nosić ZAPACH czyli jakie są zasady prawidłowego perfumowania się?

Perfumujesz się na co dzień. Czy zastanawiałaś się, czy robisz to prawidłowo? Co robić, by na długo zachować trwałość zapachu? Jak i gdzie przechowywać flakon z perfumami, by pachnąca woda nie...

Aktualizacja: 25.04.2014 12:39
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.