porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
SYLWESTER. Jaki KOLOR CIENI podkreśli piękno twoich oczu? MAKIJAŻ SYLWESTROWY
SYLWESTER. Jaki KOLOR CIENI podkreśli piękno twoich oczu? MAKIJAŻ SYLWESTROWY Trendy trendami, mody modami - jednak malując się nie możesz ...
Fryzura jak korona - zrób warkocz francuski!

Jak zrobić WARKOCZ FRANCUSKI? Krok po kroku

Warkocz francuski to bardzo twarzowa fryzura. Na takie uczesanie mogą sobie pozwolić kobiety w każdym wieku. Warunek jest jednak jeden - włosy muszą sięgać do łopatek.
Jak zrobić WARKOCZ FRANCUSKI? Krok po kroku

Mówimy, jak zaleść warkocz francuski.

fot.: Photos.com

Warkocz francuski krok po kroku

  • Aby włosy łatwiej było splatać w warkocz, zwilż je nieco wodą z rozpylacza.

  • Zaczesz pasma włosów z górnej części głowy i podziel je na trzy równe części. Rozpocznij ich splatanie, tak jak tradycyjnego warkocza. 

  • W każdym splocie dołączaj do zewnętrznego pasma warkocza pasmo oddzielone z włosów znajdujących się obok warkocza. Tak postępuj, aż warkocz dopleciesz do podstawy włosów, czyli do połączenia głowy z szyją.

  • Teraz możesz związać włosy i pozostawić resztę niesplecioną lub zapleść warkocz do końca.

Ozdabianie warkocza francuskiego

W warkocz francuski możesz wpleść kolorową tasiemkę lub wstążkę - możesz ją prowadzić z jednym pasmem splatanego warkocza, z dwoma lub ze wszystkimi trzema.

Miejsce na warkocz

Warkocz francuski można pleść na środku głowy lub gdy włosów jest dużo, zdecydować się na zaplecenie dwóch warkoczy - prowadzi się je po bokach głowy, profilując je w lekkie łuki za uszami. Warkocz francuski można również zapleść wokół głowy, tak by przypominał koronę. Jeśli włosy są równej długości - bez grzywki - warkocz można zapleść tworząc diadem. Plecenie rozpoczyna się przy jednym uchu, prowadzi warkocz przez górę głowy do drugiego ucha. Tu można przerwać warkocz dobierany i włosy spleść tradycyjnie lub związać w kucyk.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
FARBOWANIE WŁOSÓW. Jak farbować włosy W DOMU?

Nie zawsze musisz korzystać z usług fryzjera, gdy chcesz odświeżyć kolor włosów lub ufarbować odrosty. Wszystko możesz zrobić sama, w domu. Wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach.

Jak zadbać o SUCHE WŁOSY PO LECIE? Jak zadbać o SUCHE WŁOSY PO LECIE?

Jak po powrocie z urlopu zadbać o suche i zniszczone przez słońce włosy? Podajemy kilka sposobów, jak sprawić by niesforna kupa siana na głowie znów nabrała blasku oraz objętości.

Jak powstają dredy? Jak zrobić sobie dredy? Jak powstają dredy? Jak zrobić sobie dredy?

Wbrew częstym przekonaniom, nie wystarczy nie czesać włosów, a dredy zrobią się same. To wcale nie jest takie proste. Trzeba wiedzieć, jak się robi dredy.

Aktualizacja: 02.01.2013 20:12
Autor: MURATOR
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Kos-Krauze - kim jest?

Joanna Kos-Krauze od kilku lat bardzo blisko współpracowała ze swoim ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl Moda i uroda. Tu znajdziesz artykuły, filmy i zdjęcia. Moda, uroda, styl i gwiazdy. Mówimy jakie są najnowsze trendy. Radzimy jak uniknąć stylizacyjnych wpadek. Prezentujemy ekstra ubrania i dodatki. Jakie są modne fryzury, makijaż, diety, przepisy kulinarne. Mamy wiele tematów o kobietach i dla kobiet. Wszystko dla kobiet. Sprawdź najnowsze kolekcje wiosna/lato 2013. W Mowimyjak mamy mnóstwo porad w tematach: moda i styl, zdrowie i uroda, moda i uroda dla dziewczyn, moda i uroda blog, moda i uroda 2013, moda i uroda porady, moda i uroda dla nastolatek, h&m. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.