porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy są powtórki serialu Hotel 52? NOWE ODCINKI czwartek21:00. powtórka: niedziela 16:45 Serial Hotel 52 jest lubiany przez widzów. Emitowany przez Polsat ...
Jakie są zasady stosowania product placement w serialach, filmach i programach. Co znaczy "Audycja zawiera(-ła) lokowanie produktu"

Co oznacza zwrot w telewizji AUDYCJA ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU?

Informacja, że "audycja zawiera lokowanie produktu" to dla telewidzów ostrzeżenie, że zastosowano chwyt marketingowy, który ma ich zachęcić do kupowania towarów bądź usług. Od 18 sierpnia 2011 nadawcy telewizyjni muszą o tym informować telewidzów na początku i na końcu programu. Co oznacza napis Audycja zawiera lokowanie produktu?

Bohaterka serialu "Przepis na życie" Anka korzysta gotując swe potrawy wyłącznie z masła Lurpak i serków Arla Buko. Lucjan Mostowiak w "M jak miłość" robi zakupy w sieci Polo Market. To nie przypadek. To oznacza, że w serialach ulokowano te produkty.

Co to jest product placement - lokowanie produktu?

Lokowanie produktu (ang. product placement) polega na umieszczeniu towarów czy usług w audycji w celach marketingowych, np. jako kubek z logo konkretnej kawy pitej przez głównego bohatera czy zachwalany w rozmowie samochód. Od 18 sierpnia 2011 roku unijne prawo zobowiązuje nadawców do oznakowania i ewidencji takich audycji.

Gdzie jest dozwolone lokowanie produktu?

Lokowanie produktu dozwolone jest w filmach, serialach, w audycjach sportowych oraz audycjach rozrywkowych. Nie można jednak stosować product placement w audycji dla dzieci. Nadawcy muszą informować o ulokowaniu produktu w programie, transmisji, filmie bądź serialu. Ta technika marketingowa przemawia do podświadomości odbiorcy i zachęca go do używania produktu. W ten sposób jest bardzie skuteczna niż klasyczna reklama.

Dlaczego stosuje się product placement?

Dzięki tej technice marketingowej są finansowane praktycznie wszystkie polskie seriale. Po raz pierwszy zaczęto używać product placement w latach 20. ubiegłego wieku w USA. Wtedy nastąpił wzrost ilości stacji radiowych. Wykorzystali to producenci różnych marek, opłacając nadawców w zamian za pomoc w reklamie swoich produktów i usług.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kim jest Julia Rosnowska, gwiazda telenoweli JULIA, serialu TVN?

Role główne w telenowelach TVN grały już nikomu nieznane studentki - Julia Kamińska („BrzydUla”) i Joanna Osyda („Majka”). Twarzą kolejnej telenoweli TVN, „Julia” jest także młodziutka studentka...

Czy warto oglądać NOWE SERIALE w telewizji? Jak poznać uzależnienie od seriali i jak je pokonać?

Oglądanie seriali może być przyjemnością, jednak jej nadużywanie, tak jak w wielu innych przypadkach, prowadzi do uzależnienia. Jeżeli ustalasz swój plan dnia zgodnie z programem telewizyjnym i...

"Luck" - o czym jest nowy serial z Dustinem Hoffmanem i Weroniką Rosati?

W HBO można już oglądać najnowszy serial tej stacji, w którym główną rolę gra Dustin Hoffman. Będziemy mogli również podziwiać w nim Weronikę Rosati. Mówimy o czym jest "Luck" nowy serial HBO?

Aktualizacja: 23.09.2013 16:00
Autor: KJM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.