porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jacy ludzie rodzą się w lutym? URODZENI W LUTYM
Jacy ludzie rodzą się w lutym? URODZENI W LUTYM Magiczny horoskop kwiatowy podpowie, która roślina daje ci ochronę. Jeśli ...
Zdaniem Skandynawów Święta Łucja przepowiada pogodę - sprawdź czy to prawda?

Przesądy i wróżby. Jak św. Łucja przepowiada pogodę?

Dzień św. Łucji przypada na 13 grudnia. Według przesądów ludowych, od tego dnia na wschodzie ubywało dnia, zatem dzień św. był porą graniczną, sprzyjająca magii. Dowiedz się, jak wyczytać prognozę na cały rok obserwując grudniowe dni. Przesądy i wróżby. Jak św. Łucja przepowiada pogodę?

Kim była św. Łucja?

Według biografii św. Łucji, która pochodzi z V wieku, wynika, że święta Łucja urodziła się w bogatej rodzinie we włoskim mieście Syrakuzy. Była jedynaczką, przeznaczoną na żonę bogatego młodzieńca. Gdy matka Łucji zachorowała, ta udała się do grobu św. Agaty, by wyprosić zdrowie dla chorej matki. Modlitwy Łucji zostały wysłuchane, jednak św. Agata przepowiedziała jej rychłą i męczeńską śmierć. Po powrocie do Syrakuz Łucja, zgodnie z radą św. Agaty, rozdała swoje mienie ubogim, zerwała z narzeczonym i złożyła ślub dozgonnej czystości. Niedoszły małżonek z zemsty wydał Łucję władzom rzymskim. 23 letnia Łucja została ścięta mieczem.

Św. Łucja stała się patronką 13 grudnia - dnia uchodzącego za najkrótszy dzień w roku.

Jak Łucja przepowiada pogodę

Z kultem św. Łucji wiąże się przepowiadanie pogody. Aby przewidzieć pogodę na przyszły rok, należy obserwować dni grudniowe, począwszy od dnia św. Łucji (13 grudnia) do Wigilii (24 grudnia). Jest ich 12 i każdy z nich symbolizuje jeden miesiąc w roku: 13 grudnia- styczeń, 14 grudnia- luty, 15 grudnia – marzec itd. Jeśli do południa danego dnia świeci słońce lub pada deszcz, jest ciepło/zimno jak na daną porę roku – taka też będzie pierwsza połowa odpowiedniego miesiąca. Popołudniowa pogoda przepowiada drugą połowę miesiąca.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 15:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Olbrychski. Polski aktor filmowy i teatralny, jeden z ulubionych ...

W Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Tu przeczytasz HOROSKOP i przepowiednie na 2013 rok, HOROSKOP CHIŃSKI oraz SENNIK online - znaczenie najczęściej spotykanych snów. Jesteś ciekawy co przydarzy ci się w najbliższym czasie? Jak zinterpretować sen? Kiedy będzie koniec świata? Horoskopy, wróżby, numerologia, tarot. W dziale HOROSKOPY I SENNIK znajdziesz tłumaczenie snów, najczęściej spotykanych marzeń sennych; sennik dziecko, sennik pieniądze, sennik egipski, sennik zmarły, sennik polski, sennik internetowy, sennik ciąża. . Horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny, partnerki, urodzinowy. Horoskop majów. Horoskop partnerski. Horoskop celtycki. Horoskop chiński. Horoskop miłosny. Horoskop 2013. Sprawdź horoskop na naszym portalu. Wejdź i sprawdź, co zapisano w kartach? Wróżenie z kart. Wróżby z tarota. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.