porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Przepowiednie. Co przewidział Wolf Messing? DZIEŃ WYBUCHU WIELKIEJ WOJNY Hipnotyzer Wolf Messing w 1937 r. w warszawskim teatrze powiedział, ...
Jeśli czekasz na koniec świata 21 grudnia 2012... raczej się nie doczekasz. przebiegunowanie ziemi symulacja

Przebiegunowanie Ziemi 21 grudnia 2012. Czy i kiedy KONIEC ŚWIATA w 2012?

Zmiana magnetycznych biegunów Ziemi oznacza gwałtowne erupcje wulkanów, wysokie na 100 metrów fale tsunami zalewające kontynenty i koniec ludzkiej cywilizacji? Tak, ale tylko w filmach. W prawdziwym świecie przebiegunowanie byłoby znacznie mniej spektakularne. Jak może wyglądać przebiegunowanie Ziemi?

Przebiegunowanie Ziemi. Czy to początek końca?

Przyczyny odwracania pola geomagnetycznego Ziemi są związane z wewnętrzną dynamiką planety. Nasza planeta obraca się wokół swej osi, a wraz z nią obraca się ciekłe żelazo w jej jądrze, zmuszając do rotacji znajdujące się tam elektrony, które wzbudzają pole magnetyczne. Jest to tzw. efekt dynama.

Wspomniane pole magnetyczne pokrywa całą planetę i to właśnie w jego kontekście wyróżniamy biegun północny i południowy. Nie wiadomo, dlaczego bieguny pola magnetycznego planety co jakiś czas zmieniają się miejscami, jednak pewne jest, że tak się dzieje, a naukowcy wyliczyli, że ostatni taki przypadek miał miejsce 780 tys. lat temu.

Rok 2012. Czy Ziemi grozi przebiegunowanie?

Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby przebiegunowanie Ziemi nastąpiło w 2012 roku. Według badaczy, nawet gdyby tak się stało, nie ma groźby zagłady ludzkości. Dlaczego? Z wyliczeń badaczy wynika, że podczas ostatniej zmiany biegunów na ziemi żył już między innymi przodek współczesnego człowieka, homo erectus.

Jak widać zmiana biegunów nie miała wpływu na jego życie i rozwój, nie ma więc powodów, żeby sądzić, że w przypadku współczesnego człowieka mogłoby być inaczej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy będzie koniec świata? Czy można przewidzieć jego datę?

Przywódcy, politycy, duchowni i mędrcy głoszą pochwałę życia. Mówią, że jest najwyższą wartością. Życie opiewają poeci, pieśniarze i pisarze. Ale zawsze znajdzie się czarna owca, która w ten sielski...

Aktualizacja: 15.11.2012 15:29
Autor: WoŁ
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu "Rolnik szuka ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Tu przeczytasz HOROSKOP i przepowiednie na 2013 rok, HOROSKOP CHIŃSKI oraz SENNIK online - znaczenie najczęściej spotykanych snów. Jesteś ciekawy co przydarzy ci się w najbliższym czasie? Jak zinterpretować sen? Kiedy będzie koniec świata? Horoskopy, wróżby, numerologia, tarot. W dziale HOROSKOPY I SENNIK znajdziesz tłumaczenie snów, najczęściej spotykanych marzeń sennych; sennik dziecko, sennik pieniądze, sennik egipski, sennik zmarły, sennik polski, sennik internetowy, sennik ciąża. . Horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny, partnerki, urodzinowy. Horoskop majów. Horoskop partnerski. Horoskop celtycki. Horoskop chiński. Horoskop miłosny. Horoskop 2013. Sprawdź horoskop na naszym portalu. Wejdź i sprawdź, co zapisano w kartach? Wróżenie z kart. Wróżby z tarota. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.