porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak NARYSOWAĆ MIKOŁAJA?
Jak NARYSOWAĆ MIKOŁAJA? Jeżeli pokolorujemy czapkę i płaszcz na czerwono – nikt nie ...
Rysowanie twarzy krok po kroku - dla początkujących.

KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować twarz?

KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować twarz?

Jak narysować twarz?

fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem
Rysowanie twarzy wydaje się banalnie proste. Postaramy się ułatwić to zadanie, aby twarz wyszła symetryczna i w odpowiednich proporcjach. Jak narysować twarz?

Wydaje się, że narysowanie twarzy jest prostym zadaniem. Nie zawsze okazuje się to łatwe. Dlatego postaramy się, krok po kroku, podpowiedzieć, jak właściwie narysować twarz.

>>> KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować kota [KLIKNIJ]

Rzadko zdarza się, aby twarz była bardzo symetryczna, dlatego nie musimy się przejmować, jeśli w naszym projekcie jedna część twarzy będzie nieco szersza niż druga. Ważne, aby konsekwentnie krok po kroku pamiętać o wszystkich jej elementach.

Istnieją różne systemy rysowania twarzy, ale jeśli uczymy się to robić krok po kroku, możemy zacząć od narysowania na papierze trzech linii (cienkich i mało widocznych). Linie powinny być równoległe do siebie, centralna linia może być nieco dłuższa. Do tak przygotowanej siatki po kolei wprowadzamy w miarę symetrycznie po obu stronach linii centralnej elementy twarzy: policzki, broda, czoło, oczy, nos i usta. Nie zapominajmy także o włosach, które mogą być zdecydowanie najmniej symetryczne.

Podobną techniką do już przedstawionej jest wpisanie twarzy w prostokąt, przedzielony skrzyżowanymi centralnie liniami – przy czym punkt krzyżowania się linii wypada nieco poniżej środka.

Możemy rysować twarz posługując się schematami lub robić to beż żadnych linii podstawowych. Najważniejsze, abyśmy zachowali proporcje twarzy i pamiętali o wszystkich jej częściach składowych.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 11:55
Autor: bazylia
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?
Dzieci Bronisława Komorowskiego – kim są, co robią?

Bronisław Komorowski z dumą powtarza, że ma aż pięcioro dzieci ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.