porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak NARYSOWAĆ MIKOŁAJA?
Jak NARYSOWAĆ MIKOŁAJA? Jeżeli pokolorujemy czapkę i płaszcz na czerwono – nikt nie ...
Rysowanie twarzy krok po kroku - dla początkujących.

KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować twarz?

Rysowanie twarzy wydaje się banalnie proste. Postaramy się ułatwić to zadanie, aby twarz wyszła symetryczna i w odpowiednich proporcjach. Jak narysować twarz?
KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować twarz?

Jak narysować twarz?

fot.: youtube.com/Między kuchnią a salonem

Wydaje się, że narysowanie twarzy jest prostym zadaniem. Nie zawsze okazuje się to łatwe. Dlatego postaramy się, krok po kroku, podpowiedzieć, jak właściwie narysować twarz.

>>> KROK PO KROKU rysowanie: Jak narysować kota [KLIKNIJ]

Rzadko zdarza się, aby twarz była bardzo symetryczna, dlatego nie musimy się przejmować, jeśli w naszym projekcie jedna część twarzy będzie nieco szersza niż druga. Ważne, aby konsekwentnie krok po kroku pamiętać o wszystkich jej elementach.

Istnieją różne systemy rysowania twarzy, ale jeśli uczymy się to robić krok po kroku, możemy zacząć od narysowania na papierze trzech linii (cienkich i mało widocznych). Linie powinny być równoległe do siebie, centralna linia może być nieco dłuższa. Do tak przygotowanej siatki po kolei wprowadzamy w miarę symetrycznie po obu stronach linii centralnej elementy twarzy: policzki, broda, czoło, oczy, nos i usta. Nie zapominajmy także o włosach, które mogą być zdecydowanie najmniej symetryczne.

Podobną techniką do już przedstawionej jest wpisanie twarzy w prostokąt, przedzielony skrzyżowanymi centralnie liniami – przy czym punkt krzyżowania się linii wypada nieco poniżej środka.

Możemy rysować twarz posługując się schematami lub robić to beż żadnych linii podstawowych. Najważniejsze, abyśmy zachowali proporcje twarzy i pamiętali o wszystkich jej częściach składowych.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 11:55
Autor: bazylia
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Krauze nie żyje. Kim był znany reżyser?

Krzysztof Krauze zmarł 24 grudnia 2014 roku, po długoletniej walce ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.