porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie będzie imię dziecka Kate i Williama? Jak się nazywa royal baby? Kate Middleton urodziła? Nieoficjalnie wiadomo już, jakie imię będzie nosić dziecko księżnej Kate ...
Na co zmarła piosenkarka Anna German?

Śmierć Anny German. Jak umarła Anna German?

Śmierć Anny German nastąpiła dopiero 10 lat po wykryciu u piosenkarki groźnej choroby. Czy wiesz, na co zmarła Anna German i gdzie została pochowana? Mówimy, jak i kiedy umarła bohaterka serialu "Anna German. Tajemnica Białego Anioła".

Serial o Annie German rozbudził ciekawość widzów na temat legendy polskiej piosenki. Jak przyznał reżyser serialu, Waldemar Krzystek, historia piosenkarki to nie tylko radosna opowieść o miłości do muzyki, ale także ciągła ucieczka German przed śmiercią. Anna walczyła o życie od momentu wyjazdu z rodzinnego Uzbekistanu. W 1967 roku 31-letnia German została ofiarą wypadku samochodowego, wracając włoską autostradą z koncertów. Do pełnej sprawności powróciła dopiero po 3 latach.

Na początku lat 70-tych u Anny German zdiagnozowano raka. Niecałe 10 lat później lekarze stwierdzili, że jest to mięsak kości. German zmarła po 2 latach walki z chorobą w nocy z 25 na 26 sierpnia 1982 roku w warszawskim szpitalu. Piosenkarka została pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym.

Mięsak kościopochodny, który pojawił się u Anny German w wieku 40 lat, to rzadka odmiana choroby nowotworowej kości, zazwyczaj atakująca chłopców i młodych mężczyzn. Mięsak jest trudny do zdiagnozowania, a rozwija się bardzo szybko. Choremu rzadko udaje się przeżyć z rakiem aż 10 lat, jak zdarzyło się to w przypadku Anny German.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.04.2013 11:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.