porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Olga Kaczyńska WYGRAŁA TOP MODEL 2? Ile schudła modelka w programie?
Kim jest Olga Kaczyńska WYGRAŁA TOP MODEL 2? Ile schudła modelka w programie? Olga Kaczyńska to zwyciężczyni 2. edycji programu "Top Model. Zostań Modelką". ...
Mucha nazwała córeczkę Stefania na cześć babci podaje Flesz

Córka Anny Muchy ma na imię Stefania Sora. Jakie imiona żeńskie pochodzą od męskich?

Anna Mucha nazwała swoją córkę Stefania. Imię to pochodzi od imienia Stefan, które z kolei wywodzi się od greckiego słowa stephanos oznaczającego wieniec, koronę. W Polsce imię Stefania używane jest dopiero od XIX wieku. Czy wiesz, że Aleksandra i Julia również pochodzą od imion męskich? Od kiedy są używane w Polsce?

Imiona żeńskie pochodzące od imienia męskiego tworzone były już w starożytności. Zobacz, jakie jest pochodzenie imienia Stefania, Aleksandra i Julia?

  • Aleksandra - to imię pochodzenia greckiego. Aleksandra to żeński odpowiednik imienia Aleksander (aleksandros – obrońca ludzi). Imię to stało się popularne od czasów Aleksandra Wielkiego. W Polsce używane od XIV wieku.
  •  

  • Julia - to rzymskie imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Julia oznacza różę, piękny kwiat, wieczną młodość. W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku dzięki tragedii Szekspira "Romeo i Julia".
  •  

  • Stefania - jest to żeńska forma imienia Stefan. Stefan pochodzi od greckiego słowa stephanos (wieniec, korona). W Polsce imię Stefania używane jest dopiero od XIX wieku.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy Anna Mucha wyszła za mąż? Czy Anna Mucha wyszła za mąż?

W połowie stycznia Anna Mucha urodziła swoje drugie dziecko. W dniu wyjścia ze szpitala na ulicy czekał na nią tłum fotografów. Bystrzy dziennikarze dopatrzyli się obrączki na palcu u prawej ręki...

Czy Anna Mucha jest w drugiej ciąży?

Ostatnio Anna Mucha przyznała, że pragnie mieć syna. Czy spełnia marzenia i jest w drugiej ciąży? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, skąd całe zamieszanie.

Czy wiesz, jak ma na imię córka Anny Muchy? Dlaczego warto nadać dziecku imię międzynarodowe?

To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic - imię córki Anny Muchy. Już wiadomo, że pierwsze dziecko gwiazdy otrzymało na imię Stefania. Dlaczego aktorka nadała dziecku imię międzynarodowe? Czy...

Aktualizacja: 05.10.2012 13:53
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Jan Kaczkowski - kim jest?
Ks. Jan Kaczkowski - kim jest?

Książka "Szału nie ma jest rak" będąca wywiadem - rzeką z ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Gwiazdy i plotki porady i informacje z życia polskich i zagranicznych gwiazd. W dziale gwiazdy i plotki znajdziesz informacje z życia gwiazd. Porady z życia sławnych i bogatych aktorów i aktorek. Najnowsze plotki, pikantne życie gwiazd, skandale. Kompromitujące zdjęcia. Znane gwiazdy, o których pisze pudelek czy kozaczek. Wpadki znanych ludzi. Skandale z życia gwiazd. Chirurgia plastyczna. Taniec z gwiazdami. Styl ubierania się. Porady z życia gwiazd. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.