porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto został Najlepszym Sportowcem Europy 2012 roku? Wygrał mistrz świata Formuły 1 Niemiec Sebastian Vettel Vettel najlepszym sportowcem Europy. Już po raz 55. Polska Agencja Prasowa ...
Kiedy i gdzie transmisja skoków narciarskich w Turnieju Czterech Skoczni? Program Turnieju w sezonie 2012/2013

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI - kiedy się zaczyna? KALENDARZ skoków

Już 30 grudnia rozpoczną się najbardziej prestiżowe zawody w skokach narciarskich – Turniej Czterech Skoczni. W 61. edycji tej wyjątkowo widowiskowej rywalizacji może wystąpić aż siedmiu Polaków. Kiedy i w jakich miastach rozegrane zostaną poszczególne konkursy turnieju? Gdzie transmisja skoków?

Turniej Czterech Skoczni jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, konkursy skoków narciarskich odbywają się co dwa dni, naturalnie poprzedzane kwalifikacjami, tak więc zawodnicy rywalizują ze sobą niemal codziennie przez osiem dni. Największą atrakcją turnieju jest jednak inny niż w zawodach Pucharu Świata przebieg tej rywalizacji, bowiem w pierwszej turze skoczkowie o miejsce w drugiej serii walczą bezpośrednio tylko z jednym zawodnikiem. Kto z pary skoczków odda lepszy skok, przechodzi dalej.

Prawo do startu w najbiższym turnieju ma aż siedmiu Polaków, jednak na razie trener Łukasz Kruczek podał nazwiska jedynie sześciu reprezentantów. Są to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Klemens Murańka.

Walkę Polaków o podium w turnieju Czterech Skoczni będziemy mogli oglądać w TVP i na Eurosporcie (transmisja kwalifikacji do zawodów jedynie na antenie Eurosportu).

Program 61. Turnieju Czterech Skoczni

  • 29 grudnia 2012

godz. 15.30, Oberstdorf, Niemcy, skocznia HS 137, kwalifikacje

  • 30 grudnia 2012

godz. 15.45, Oberstdorf, konkurs

  • 31 grudnia 2012

godz. 13.30, Garmisch Partenkirchen, Niemcy, skocznia HS 140, kwalifikacje

  • 1 stycznia 2013

Garmisch Partenkirchen, konkurs

  • 3 stycznia 2013

godz. 13.45, Innsbruck, Austria, skocznia HS 130, kwalifikacje

  • 4 stycznia 2013

godz. 13.30, Innsbruck, konkurs

  • 5 stycznia 2013

godz. 16.00, Bischofshofen, Austria, skocznia HS 140, kwalifikacje

  • 6 stycznia 2013

godz. 16.15, Bischofshofen, konkurs

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Thomas Diethart – kim jest niespodziewany zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2014? Thomas Diethart – kim jest niespodziewany zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2014?

To było niesamowite – zaledwie drugie w karierze zwycięstwo Thomasa Dietharta w Pucharze Świata w skokach narciarskich dało mu także sensacyjny triumf w prestiżowym 62. Turnieju Czterech Skoczni....

Kto reprezentuje Polskę podczas Turnieju Czterech Skoczni?

Kwalifikacje do 61 Turnieju Czterech Skoczni odbędą się w ostatni weekend grudnia. Dowiedz się, kto będzie reprezentował Polskę na Turnieju Czterech Skoczni 2012/2013.

Andreas Goldberger ma 40 lat. Jakie były największe sukcesy słynnego skoczka?

Pyzata twarz i blond czupryna – w erze „przed Małyszem” austriacki skoczek był jednym z największych talentów w światowych skokach narciarskich. Dowiedz się więcej o jego karierze....

Aktualizacja: 27.12.2012 14:11
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Adam Bielecki, alpinista: KIM JEST, co osiągnął, rodzina - co wiemy o Adamie Bieleckim?
Adam Bielecki, alpinista: KIM JEST, co osiągnął, rodzina - co wiemy o Adamie Bieleckim?

Adam Bielecki jest alpinistą, który w swoim dorobku ma znaczące ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.