porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Agnieszka Szymańczak, polska reprezentantka na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014? Agnieszka Szymańczak sama o sobie mówi: "uparta, impulsywna, gadatliwa". jest ...
Jakie nowe konkurencje Soczi 2014? Jakie nowe zawody Soczi 2014?

Soczi 2014. Jakie nowe konkurencje na zimowych igrzyskach?

Na igrzyskach zimowych Soczi 2014 po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną takie zawody jak narciarski i snowboardowy slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.
Soczi 2014. Jakie nowe konkurencje na zimowych igrzyskach?
fot.: sochi2014.com

Jak na letnich igrzyskach olimpijskich, tak i na zimowych, niektóre konkurencje wypadają z ich programu, a pojawiają się nowe. O tym decyduje Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ale przede wszystkim atrakcyjność sportowa i widowiskowość owych konkurencji. Dlatego w programie zimowych igrzysk jest już wiele konkurencji, które uznawane są za sporty ekstremalne. Nowością są konkurencje rozgrywane dotychczas przez mężczyzn, a teraz dołączą do zawodów panie.  

Soczi 2014 – jakie nowe dyscypliny?

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 odbędą się od 7 do 23 lutego 2014 w Soczi (oprócz Soczi zawody odbywać sie będą również w Krasnej Polanie). Zawodnicy będą zmagać się w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych.

Igrzyska te będą szczególne nie tylko ze względu na to, że odbędą się w regionie znanym raczej z letnich atrakcji, ale również dlatego, że w porównaniu do poprzednich igrzysk przybędzie aż 12 konkurencji. To rekord zimowych igrzysk olimpijskich. Po raz pierwszy w historii w Soczi w 2014 r. zostaną rozegrane następujące konkurencje: narciarski i snowboardowy slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie.

>>> SOCZI 2014: jakie MASKOTKI? Jaką historię mają maskotki zimowych igrzysk? [KLIKNIJ!]

Na pewno duże zainteresowanie podczas igrzysk Soczi 2014 wzbudzi narciarski halfpipe, czyli jazda w „półrurze”, w której dotychczas na igrzyskach zimowych wykazywali się tylko snowboardzistów. Ciekawy też będzie narciarski i snowboardowy slopestyle, w którym zawodnicy będą przejeżdżać przez specjalnie zaprojektowany snow park. Będą dzięki temu skakali na skoczniach, wykonywali różne ewolucje podczas jazdy i ślizgali się po poręczach. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Soczi - co się dzieje w mieście przed igrzyskami? Soczi - co się dzieje w mieście przed igrzyskami?

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdzamy, co dzieje się w mieście SOCZI na miesiąc przed ceremonią otwarcia imprezy.

Reprezentacja Polski na igrzyska w Soczi. W jakich dyscyplinach wystąpią Polacy? Reprezentacja Polski na igrzyska w Soczi. W jakich dyscyplinach wystąpią Polacy?

Polaki Komitet Olimpijski zaprezentował skład polskiej reprezentacji na zimowych igrzyskach w Soczi. W 15 dyscyplinach zostanie podczas nich rozegranych 98 konkurencji. Polacy wystartują w 11...

Organizacja igrzysk w Polsce - czy pomysł jest realny? Zimowe igrzyska olimpijskie w Polsce?

Zimowe igrzyska w Polsce? Czy Polska, po udanej organizacji Euro 2012 byłaby w stanie zorganizować jeszcze większą imprezę pooroju Igrzysk Olimpijskich? Wydawać by się mogło, że marzą o tym...

Aktualizacja: 18.02.2014 13:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Łukasz Załuska, bramkarz Celticu Glasgow?
Kim jest Łukasz Załuska, bramkarz Celticu Glasgow?

Jego kariera mogła potoczyć się znacznie lepiej. Wprawdzie gra w ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.