porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Najbogatsi sportowcy świata: jak wygląda ranking FORBES? Ile zarabiają najbogatsi sportowcy?
Najbogatsi sportowcy świata: jak wygląda ranking FORBES? Ile zarabiają najbogatsi sportowcy? Magazyn FORBES opublikował ranking najbogatszych sportowców świata. Na pierwsze miejsce ...
Chalidow, Khalidov, a może Kalidow czy Khalidow? Jak poprawnie zapisywać nazwisko zawodnika MMA?

KSW 23. Mamed Chalidow czy Khalidov? Jak poprawnie zapisywać nazwisko?

KSW 23 już 8.06.2013 w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot! Walki wieczoru to Mamed Khalidov vs Melvin Manhoef i Mariusz Pudzianowski vs Sean McCorkle. Khalidov czy Chalidow? Jak należy zapisywać to nazwisko? Która wersja jest poprawna?
KSW 23. Mamed Chalidow czy Khalidov? Jak poprawnie zapisywać nazwisko?

Mamed Chalidow (Khalidov)

fot.: facebook.com

Gala KSWKonfrontacji Sztuk Walki – odbywa się 8 czerwca w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot.

ZOBACZ:

KSW 23. Kto walczy?

Gdzie obejrzeć transmisję KSW 23?

Kim jest Melvin Manhoef?

Kim jest Sean McCorkle?

Kim jest Mamed Khalidov/Chalidow?

Mamed Chalidow/Khalidov to znakomity polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Ten uzdolniony Polak pochodzi z Groznego. Urodził się 17 lipca 1980 roku.

Do Polski przyjechał w 1997 roku. Języka polskiego nauczył się we Wrocławiu. Później przeprowadził się do Olsztyna, gdzie studiował marketing. 

Od 2011 roku Chalidow jest obywatelem Polski. Ma żonę Ewę oraz synka Kerima. Ur. 17 lipca 1980.

Na ringu o Chalidowie mówią "Kanibal" (Cannibal). Dziennikarze sportowi chwalą go za naturalność, za wolę walki, przede wszystkim za ogromny talent.

Chalidow czy Khalidov? Który zapis jest poprawny?

Zgodnie z zasadami transkrypcji alfabetu rosyjskiego (grażdanki) poprawna jest wersja CHALIDOW. Tak też brzmi nazwisko zawodnika w języku rosyjskim. Jednak powszechniejszy jest zapis KHALIDOV. To tak naprawdę wersja zanglicyzowana, o wiele częściej pojawia się w mediach (także polskich). Również organizatorzy KSW posługują się zapisem KHALIDOV.

Na tym jednak wersje się nie kończą. Spotkamy też zapisy KALIDOW, KALIDOV, czy nawet CHALIDOV.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KSW 23. Kto walczy? Jaki jest program KSW 23? Jak zamówić dostęp do transmisji? KSW 23. Kto walczy? Jaki jest program KSW 23? Jak zamówić dostęp do transmisji?

Gala KSW 23 coraz bliżej. 8 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie zobaczymy m.in. pojedynek Mariusza Pudzianowskiego. Zobacz, kto poza polskim siłaczem będzie walczył. Przedstawiamy pełen program walk.

KSW 23. Jak zamówić transmisję walk Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova? KSW 23. Jak zamówić transmisję walk Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova?

Już 8 czerwca w Ergo Arenie odbędzie się kolejna, 23. gala KSW. Na Konfrontacji Sztuk Walki zobaczymy walki m.in. Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Khalidova. Transmisja gali będzie dostępna jedynie...

KSW 21 kto wygrał. Wynik walki MAMED KHALIDOW kontra KENDEL GROVE jaki jest?

21 Konfrontacje Sztuk Walki, które odbyły się 1 grudnia 2012 skończyły się wygraną Mameda Khalidova, który pokonał swojego rywala Kendalla Grove'a. 

Aktualizacja: 08.06.2013 22:57
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Kopic kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewelina Kopic, telewizyjna prezenterka, odeszła z telewizji. Na bielactwo zachorowała ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.