porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaki rekord ustanowił Robert Lewandowski? 16 marca 2013 roku - to ważna data zarówno dla ...
Ciężki nokaut Anzora Azhieva. Mówimy na czym polega nokaut? Kiedy w MMA dochodzi do nokautu?

Anzor Azhiev zwycięzcą KSW 22. Na czym polega nokaut w KSW?

Wszyscy fani sztuk walki z niecierpliwością czekają na KSW 22, które odbędzie się już 16 marca 2013 roku. Niezależnie od kategorii wagowej, kibice zawsze liczą na zwycięstwo boksera przez nokaut. Jak wygląda nokaut na ringu? Czy jest bezpieczny dla zawodników? Mówimy, na czym polega nokaut w KSW.

Każda następna edycja KSW wzbudza coraz większe zainteresowanie mediów i fanów sztuk walki. Choć rozgrywane pojedynki trwają maksymalnie 15 minut, emocje jakie niesie ten sport trwają znacznie dłużej. Nawet jeśli 3 rundy po 5 minut wydają się zbyt krótkim okresem czasowym, by zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony, praktyka pokazuje, że czasem kilkanaście sekund na ringu decyduje o wyniku walki. Zwłaszcza, gdy zawodnik wygrywa przez nokaut. Czym jest ten sposób wyłaniania zwycięzcy? Czy nie zagraża zdrowiu bokserów? Mówimy, na czym polega nokaut w KSW.

Konfrontacje Sztuk Walki, jak każda znacząca organizacja sztuk walki MMA, rządzi się ściśle określonymi prawami. Oznacza to, że zawodnicy w ringu muszą dostosowywać się do odgórnie przyjętych norm walki. W KSW pojedynek trwa 3 rundy po 5 minut. Zawodnicy mają tylko minutę między rundami na złapanie oddechu. O zwycięstwie zawodnika decyduje kilka czynników. Albo wyłaniają go sędziowie albo wpływa na nie styl walki bokserów. Jednym z najbardziej widowiskowych sposobów zdobycia mistrzowskiego pasa w danej kategorii wagowej jest pokonanie rywala przez nokaut.

Na czym polega nokaut w KSW?

Zgodnie z zasadami KSW nokaut polega na wyeliminowaniu przeciwnika, tak by ten nie był w stanie ponownie stanąć do walki. W praktyce zawodnik stara się doprowadzić rywala do zamroczenia, wyczerpania organizmu lub kontuzji. Oczywiście, aby to osiągnąć musi zaserwować przeciwnikowi naprawdę silny cios. Ten z kolei musi przynajmniej przez 10 sekund pozostawać w bezruchu. Wówczas sędzia ringowy musi ogłosić zwycięstwo przez nokaut.

Często sędziowie ogłaszają także nokaut techniczny czyli niezdolność zawodnika do walki po czasie krótszym od wymaganych 10 sekund. Powodem takiej decyzji sędziów jest strach przez zagrożeniem zdrowia lub życia jednego z walczących.

KSW 22 - Ciężki nokaut w wykonaniu Anzora Azhieva

Anzor Azhiev zwyciężył walkę z Pavelem Svobodą podczas gali KSW 22 przez ciężki nokaut. Powalił przeciwnika potężnym ciosem na deski, Svoboda długo nie odzyskiwał przytomności. Po ciosach Anzora Azhieva sanitariusze musieli go znieść z ringu na noszach. 
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KSW 22. Błachowicz wygrał decyzją sędziów. Jak sędziowie KSW wyłaniają zwycięzcę?

Wygrana decyzją sędziów to dość częsty werdykt podczas walk KSW. Jednocześnie decyzje sędziów bywają często kontrowersyjne, zdarza się również, choć rzadko, że są zmieniane, zwłaszcza jeśli werdykt...

KSW 22. Kiedy sędzia może przerwać walkę?

Najbardziej efektowne walki KSW to te, które zawodnicy najczęściej wygrywają przez nokaut. Zdecydowanie mniej podobają się pojedynki, które przerywają sędziowie, jednocześnie podejmując decyzję...

KSW 22. Wygrana przez dyskwalifikację zawodnika. Kiedy może nastąpić?

Gala KSW 22 zbliża się wielkimi krokami. W najbliższą sobotę, 16 marca kibiców mieszanych sztuk walki czeka nie lada gratka: walka Pawła Nastuli z Kevinem Asplundem. Który z nich zwycięży i w jaki...

Aktualizacja: 17.03.2013 09:54
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Lalka Podobińska jest działaczką społeczną, a od 2012 roku również ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.