porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy po 50. można wyczynowo uprawiać sport? Czy to możliwe, że Merlene Ottey wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich?. Kobiety po pięćdziesiątce zazwyczaj martwią się o przyszłość swoich dzieci, ...
Kto zastąpi Grzegorza Latę na stanowisku PZPN? Kiedy wybory nowego prezesa?

Jakie są możliwe scenariusze rozwiązania kryzysu w PZPN? Będzie KURATOR czy NOWY PREZES?

Jak wiadomo po fatalnym dla polskiej reprezentacji Euro 2012 Grzegorz Lato nie chce ustąpić ze stanowiska prezesa PZPN. Czy jest szansa, żeby wreszcie coś zmieniło się w piłkarskiej centrali? Co dalej z PZPN?

Oto kilka możliwych scenariuszy dla PZPN.

Kurator

Wprowadzenie kuratora do PZPN-u jest najlepszym rozwiązaniem. Ta chora struktura potrzebuje rewolucji. Tam nie ma co naprawiać i pudrować. PZPN trzeba zburzyć i budować od nowa. Grzegorz Lato straszy oczywiście tym, że nasza kadra może być wyrzucona z eliminacji, a kluby nie zagrają w pucharach. Kibice odpowiadają na to: a nich nie grają! Bo i tak nic z tego nie będzie!

Poza tym faktem jest, że nawet w przypadku wkroczenia kuratora wykluczanie i karanie nas przez UEFA czy FIFA jest jedynie ostatecznością. Prawda jest taka, że to PZPN tylko tym straszy.

Zmiany, po wyborach

Możliwe, że Grzegorz Lato nie poda się do dymisji i jak jego poprzednik Michał Listkiewicz nie wystartuje w kolejnych wyborach 26 października 2012. Nowy prezes wybrany jako człowiek z zewnątrz przestanie reprezentować interesy lokalnych działaczy, którzy są największą zakałą. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje konkretne zmiany.

Jedynie prowizorka

Niestety, możliwe jest też, że po wyborach Latę zastąpi ktoś z jego świty. Co oznaczałoby dalej zmiany jedyne kosmetyczne. Związek dalej funkcjonowałby w normach rodem z PRL-u, czyli zupełnie tak jak jest obecnie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto zostanie nowym prezesem PZPN?

Już niedługo może dojść do zmiany na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, czego od dawien dawna domagają się kibice i działacze. Kto może zwolnić z tej roli Grzegorza Lato? Czy skończy...

Jak wybierany jest prezes PZPN? Kto może wystartować w wyborach i zastąpić GRZEGORZA LATO?

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezesa PZPN. Kto nim zostanie? Tego oczywiście nie wiadomo, ale znane są zasady wyboru szefa piłkarskiej centrali. Oto kto może wystartować w wyborach na prezesa...

Aktualizacja: 20.06.2012 17:11
Autor: LEE_MORAN
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Wojciech Gil: kim jest? Co osiągnął?
Ks. Wojciech Gil: kim jest? Co osiągnął?

Ksiądz Wojciech Gil został zawieszony w obowiązkach duszpasterskich. Jest on ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.