porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
FINAŁ PUCHARU POLSKI. LEGIA - RUCH. Gdzie i kiedy transmisja w telewizji? Wtorek 24 kwietnia 2012, godzina 18.00, Kielce. W tym czasie ...
W jaki sposób biegać, żeby schudnąć? Jak zrzucić zbędne kilogramy za pomocą biegania?

JOGGING a ODCHUDZANIE. Kiedy i jak długo BIEGAĆ, żeby SCHUDNĄĆ?

JOGGING a ODCHUDZANIE. Kiedy i jak długo BIEGAĆ, żeby SCHUDNĄĆ?

Spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po około 20 minutach aktywności fizycznej, dlatego jeśli zależy nam na ubytku kilogramów, a nie rozbudowaniu masy mięśniowej, powinniśmy biegać wolniej, za to dłużej.

fot.: sxc.hu
Bieganie to jeden z najlepszych sportów w walce o szczupłą sylwetkę. Podczas 30 minut joggingu spalamy prawie 350 kcal! Jednak tylko umiejętny jogging zapewni upragniony spadek kilogramów. W przeciwnym razie ty możesz biegać, a waga będzie stać w miejscu... Jak odchudzić się za pomocą biegania?

O tym, że bieganie to jeden z najlepszych sposobów na utratę kilogramów wie prawie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym jak biegać, aby chudnąć. Pytania w rodzaju: dlaczego nie chudnę, skoro regularnie biegam od miesiąca?” są bardzo popularne, a sprawa wcale nie jest tak skomplikowana.

Jeśli bieganie ma zapewnić spadek masy, a nie tylko ogólną poprawę kondycji i zdrowia to konieczne jest ograniczenie przyjmowanych kalorii. Nie musi być to drastyczna dieta 1000 kcal. Wystarczy ograniczyć kalorie o około jedną piątą, tak więc dla przeciętnego dorosłego mężczyzny będzie to 2000 kcal, dla kobiety 1600 kcal. To niedużo, żeby osiągnąć taki wynik, wystarczy wyeliminować z diety słodycze i słodzone napoje.

Jak należy biegać, żeby schudnąć?

Jeśli zależy nam na ubytku kilogramów, a nie rozbudowaniu masy mięśniowej (za czym idą dodatkowe kilogramy, gdyż mięśnie są cięższe od tłuszczu), powinniśmy biegać wolniej, za to dłużej. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po około 20 minutach aktywności fizycznej, wcześniej organizm czerpie energię z łatwiej dostępnych węglowodanów.

Stopniowe wydłużanie treningów przy jednoczesnym zachowaniu tempa biegu poprawi jakość ćwiczeń. Aby dodatkowo poprawić efekty treningu, warto biegać zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed pierwszym posiłkiem, bądź dopiero cztery godziny po ostatnim posiłku. Organizm nie ma wtedy dostępu do węglowodanów i aby zdobyć potrzebną mu energię, szybciej sięga po zapasy tłuszczu.

Jako ostatnia przyda się cierpliwość, czasami na początku spadek kilogramów jest niewielki, co wiąże się z przebudowaniem tkanki tłuszczowej na mięśniową, jednak w końcu na pewno zauważysz efekty.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zachęcić dziecko do biegania? Bieganie z dzieckiem Jak zachęcić dziecko do biegania? Bieganie z dzieckiem

Bieganie z dzieckiem może być bardzo ciekawą i zdrową formą wspólnego spędzania czasu. Tylko jak zachęcić dziecko do biegania, jeśli jest leniwe i nie chce oderwać się od komputera? Dzieci mają...

Muzyka do biegania. Jak wybrać muzykę do biegania? Muzyka do biegania. Jak wybrać muzykę do biegania?

Może się wydać, że muzyka do biegania nie jest potrzebna, ale jeśli umiemy dobrze wybrać tę właściwą muzykę to bieganie będzie łatwiejsze i jeszcze przyjemniejsze. Muzyka jest dobrym motywatorem do...

Kiedy i dla kogo BIEGANIE JEST SZKODLIWE? Kiedy i dla kogo BIEGANIE JEST SZKODLIWE?

Moda na bieganie trwa. Entuzjaści tego sportu wspominają o endorfinach (hormony szczęścia), o wspaniałej kondycji i zdrowym trybie życia. Czy bieganie jest zdrowe dla każdego? Komu może zaszkodzić...

Aktualizacja: 23.04.2012 17:35
Autor: pn
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Porady, fakty sportowe z najważniejszych wydarzeń, o celebrytach w sporcie, o zdrowym stylu życia, sporcie i rekreacji. Informacje i ciekawe artykuły o tematyce sportowej: jak nauczyć się pływać, jak zostać sędzią, ile zarabia się w sporcie, które dyscypliny są najpopularniejsze, kto jest najlepszym trenerem a kto piłkarzem, która drużyna zagra na Euro 2012, co wiemy o gwiazdach sportu, na czym polega trening. Poradniki dotyczące najważniejszych dyscyplin sportowych: piłka, piłka nożna, futbol, mundial, Euro 2012, f1, tenis, boks, skoki narciarskie, sporty zimowe.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.