porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
BECIKOWE według NOWYCH ZASAD od 2013. Kto dostanie becikowe po wprowadzeniu kryterium dochodowego? Od 1 stycznia 2013 roku zmienią się zasady przyznawania becikowego, ...
PIT 2013 - zmiany w uldze na internet

Zwrot za internet. Jakie wydatki odliczymy sobie za internet?

Jak rozliczyć ulgę internetową za 2012 rok? Ile pieniędzy zwrotu będzie można otrzymać? Czy ulga na internet przysługuje w 2013 roku osobom, które skorzystają z ulgi w rozliczeniu podatkowym za 2012 rok?

W rozliczeniu podatku za 2012 rok z ulgi podatkowej za internet skorzystać będą mogli skorzystać ci, którzy z tego powodu ponieśli jakiekolwiek wydatki. Bez względu jednak na kwotę przeznaczoną na dostęp do łącza internetowego, wysokość ulgi nie będzie przekraczać progu 760 złotych.

Zwrot za internet w 2013 r.

Zmiany w ustawie o PIT spowodują, że w 2013 roku zwrot za internet będzie przysługiwał jedynie osobom, które po raz pierwszy skorzystały z ulgi w 2012 roku i ponownie korzystają z ulgi w roku następnym oraz osobom, które po raz pierwszy z ulgi korzystają dopiero w 2013 roku. Te osoby będą mogły korzystać z ulgi w dwóch następujących po sobie latach. Limit kwoty zwrotu nie ulegnie zmniejszeniu i nadal będzie wynosił 760 złotych.

Korzystanie z ulgi za internet należy w 2012 roku potraktować strategicznie. Jeśli w latach poprzednich korzystaliśmy z ulgi za internet, rozliczenie PIT 2012 jest ostatnim dzwonkiem na skorzystanie z ulgi.

Jeśli w 2012 roku mieliśmy zamiar po raz pierwszy skorzystać z ulgi internetowej, należy rozważyć wysokość wydatków za lata kolejne i ewentualnie skorzystać z ulgi dopiero w następnym roku rozliczeniowym, pamiętając o tym, że korzystając z ulgi w 2012 roku, przysługuje nam ona po raz kolejny jedynie w roku 2013.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet? PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

Zmiany w PIT 2013. Jakie zmiany w uldze dla twórców?

Jedną z najważniejszych zmian w rozliczeniu podatkowym PIT 2013 są odmiennie skonstruowane zasady odliczania kosztów przychodu w przypadku umów autorskich, tzw. ulga dla twórców. Zobacz, jakie zmiany...

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko?

Fiskus nie wyklucza możliwości równoczesnego korzystania z ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej oraz ulgi na internet, o ile spełnione są wszystkie warunki ustawowe uprawniające do zastosowania...

Aktualizacja: 20.03.2013 14:23
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Arkadiusz Jakubik?
Kim jest Arkadiusz Jakubik?

Arkadiusz Jakubik to polski aktor, reżyser i wokalista. Grał w ...

BAZA PORAD
Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.