porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KODEKS PRACY 2013/2014 – jakie zmiany, dlaczego PROTESTUJĄ ZWIĄZKOWCY?
KODEKS PRACY 2013/2014 – jakie zmiany, dlaczego PROTESTUJĄ ZWIĄZKOWCY? 23 sierpnia 2013 r. weszły zmiany w Kodeksie pracy. Dotyczą ...
Podatek VAT 2013: będą istotne zmiany. Jakich zmian w VAT możemy spodziewać się od stycznia 2013 roku?

ZMIANY w PODATKU VAT od 1 stycznia 2013 r. Podatek VAT USTAWA - od stycznia po nowemu

Najważniejsze zmiany w ustawie o VAT od 2013 r.‎ Projekt Ministerstwa Gospodarki przeszedł już fazę czytania w Sejmie i 29 listopada 2012 trafił pod obrady Izby Wyższej parlamentu. Zobacz, jakie zmiany w VAT czekają nas od stycznia 2013 roku.

Zmiany podatku VAT 2013

Od momentu wejścia w życie projektu Ministerstwa Gospodarki regulującego dotychczasową ustawę o podatku VAT musimy liczyć się z kilkoma ważnymi zmianami. Zasadniczą nowością będzie nowy sposób ustalania momentu, w którym powstaje obowiązek podatkowy, a także podwyższenie stawki oprocentowania niektórych usług oraz towarów. Zobacz, co zmieni się wraz z zatwierdzeniem nowelizacji ustawy o VAT.

- Ustawa wprowadza zasadę zgodnie z którą podatek naliczać będzie się w miesiącu, w którym wykonano określoną usługę lub dokonano dostawy towaru.

- Zmienią się przepisy dotyczące fakturowania. Zmienią się zarówno zasady wystawiania faktur jak i przedmiotu oraz treści faktur, tak, aby uprościć całą procedurę fakturowania.

- Kwota zwolnienia z VAT dla małego podatnika (150 tysięcy złotych) zostanie dodana w szereg przepisów regulujących podatek VAT.

- Limit kwotowy przekazywanych prezentów (nieodpłatnej dostawy towarów) zostanie podniesiony ze 100 zł do 200 zł dla prezentów w przypadku prowadzenia ewidencji "dostawców" oraz z 10zł do 20zł dla towarów, których cena bez podatku nie przekracza 10zł i których ewidencji się nie prowadzi.

- Podwyższenie oprocentowania niektórych towarów i usług:

* do 23% w przypadku nasienia zwierząt, wełny szarpanej, odpadów zwierzęcych surowych i niejadalnych (sierść, kopyta, pazury wybranych zwierząt)

* do 23% dla usług pocztowych świadczonych przez operatora publicznego do

* 8% dla sprzedaży lodów, gotowych posiłków i dań

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zwrot VAT za materiały budowlane - przewodnik. Co trzeba wiedzieć o zwrocie VAT za materiały budowalne?

Rok 2013 to ostatni rok, kiedy można ubiegać się o zwrot VAT za materiały budowlane. Przypominamy, jakie zasady obowiązują w tym roku. Jakie dokumenty trzeba zgromadzić? Kto może się starać o zwrot...

Zwrot VAT za materiały budowlane. Kiedy przysługuje zwrot VAT za materiały budowlane?

Koniec zwrotu podatku VAT na materiały budowlane zapowiadany jest już od dawna i wszystko wskazuje na to, że 2013 to ostatni rok działania systemu zwrotów VAT za materiały budowlane. Dlatego jeśli...

Aktualizacja: 12.09.2013 13:12
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Co wiemy o studiu projektowym Kabo & Pydo?

Kabo & Pydo to duet młodych projektantów: Katarzyna Borkowska i Tomasz ...

BAZA PORAD
Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.