porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ulga rehabilitacyjna, ulga internetowa, ulga od darowizny. Kto może się ubiegać? PIT 2012, PIT za 2013 rok. Odliczenia od podatku, odliczenia od dochodu w 2013 roku. Co odliczyć od podatku?

PIT w 2013 roku: co jeszcze można odliczyć od podatku? Rozliczenie podatkowe za 2012

Sprawdź, co jeszcze możesz odliczyć od podatku i dochodu w 2013 roku oprócz ulgi abolicyjnej, ulgi prorodzinnej oraz składki zdrowotnej. Kto może ubiegać się o ulgę internetową, ulgę od darowizny, ulgę odsetkową oraz ulgę rehabilitacyjną? PIT-y 2012: poradnik.
PIT w 2013 roku: co jeszcze można odliczyć od podatku? Rozliczenie podatkowe za 2012

Lista ulg podatkowych, z których możemy skorzystać w 2013 roku

fot.: sxc.hu

Ulga internetowa

W rozliczeniach za rok 2012 po raz ostatni każdy korzystający z internetu będzie mógł odliczyć ulgę internetową. Od 2014 roku ulga ta przysługiwać będzie tylko osobom, które dopiero zaczynają korzystać z internetu.

Limit dla ulgi internetowej to 760 zł. Skorzystać z niej może każdy, kto poniósł w roku podatkowym wydatki za użytkowanie internetu oraz ma dokumenty potwierdzające ich poniesienie. Ulga internetowa nie przysługuje z tytułu wydatków poniesionych na instalację, rozbudowę, modernizację oraz serwis i obsługę techniczną sieci internetowej.

>>ZOBACZ Jak skorzystać z ulgi internetowej w 2013 roku?

Ulga od darowizny

Z ulgi od darowizny korzysta każdy podatnik, który zawarł umowę darowizny, przez którą darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Odliczyć możemy maksymalnie 6% dochodu wynikającego z darowizny (nawet jeśli obdarowane zostało kilka osób/miejsc), która przekazana została na określone cele pożytku publicznego, cele krwiodawstwa (130 zł za każdy litr krwi lub osocza) oraz kultu religijnego. Podatnik musi mieć potwierdzenie dokonania przelewu na rachunek obdarowanego.

>>ZOBACZ Jak rozliczyć darowiznę w PIT 2012?

Ulga rehabilitacyjna

Ulga odliczana jest od dochodu osób, które są niepełnosprawne lub mają na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny. W ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczyć możemy wydatki na dojazd na rehabilitację nie swoim samochodem, wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem czynności życiowych nipełnosprawnego. 

>>ZOBACZ Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna i co obejmuje?

Ulga odsetkowa

Ulga dotyczy kredytów udzielonych podatnikowi po 1 stycznia 2002 roku. Podatnikowi przysługuje odliczenie wydatków na spłatę odsetek. Odliczeniu podlegają odsetki od tej części kredytu, która nie pzekracza kwoty odpowiadającej 325 990 zł.

 

 


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok

Termin rozliczenia się za 2012 rok zbliża się nieubłaganie. Jak uzyskać pokaźny zwrot podatku? Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku w 2013 roku. Jakie przysługują nam ulgi?

ULGA NA INTERNET w 2013 r. Kto będzie mógł skorzystać z odliczenia? ULGA NA INTERNET w 2013 r. Kto będzie mógł skorzystać z odliczenia?

Od 2013 r. mniej osób będzie mogło odliczać ulgę na internet. Uprawnieni do ulgi będą mogli z niej korzystać tylko przez dwa lata. Limit odliczenia pozostanie ten sam.

Jak skorzystać z ulgi meldunkowej, żeby nie płacić podatku od sprzedaży domu lub mieszkania?

Ulga meldunkowa dotyczy osób, które sprzedają mieszkanie lub dom nabyte wyłącznie w latach 2007-2008. Dzięki uldze mogą zaoszczędzić sporą kwotę, nie płacąc podatku od sprzedaży nieruchomości. Jakie...

Aktualizacja: 16.04.2013 11:13
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Violetta Arlak - Kim jest?
Violetta Arlak - Kim jest?

Violetta Arlak to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W ...

BAZA PORAD
Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.