porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIT 2013. Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna?
PIT 2013. Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna? PIT 2013. W zeznaniu za 2013 r. osoby niepełnosprawne mogą ...
Czy w zeznaniu PIT 2013 możemy odliczyć ulgę za internet w komórce?

PIT 2013. Ulga za internet – czy przysługuje za internet w komórce?

PIT 2013. Ulga internetu przysługuje za korzystanie z internetu – po prostu. Nie ma znaczenia, czy w miejscu zamieszkania, czy poza domem przez telefon komórkowy, przez modem w laptopie, czy nawet w kafejce internetowej. Są jednak pewne ograniczenia.
PIT 2013. Ulga za internet – czy przysługuje za internet w komórce?

Czy w zeznaniu PIT 2013 możemy odliczyć ulgę za internet w komórce?

fot.: Marcin Rolicki, SXC

Większość osób, które korzystały z ulgi internetowej w ubiegłych latach, utraciła do niej prawo. Od 2013 r. ulga przysługuje bowiem tylko w dwóch następujących po sobie bezpośrednio latach podatkowych. Osoby, które po raz pierwszy odliczyły ulgę za internet w zeznaniu za 2012 r., mają do niej prawo już tylko raz – w zeznaniu za 2013 r. Kto jeszcze z niej nie skorzystał, a ponosi wydatki na internet, może pomniejszyć podatek za 2013 i 2014 r.

Jak udokumentować wydatki na internet?

Ulga za internet przysługuje za korzystanie z sieci w miejscu zamieszkania, poza domem za pośrednictwem internetu w telefonie komórkowym, przez modem w laptopie, a nawet w kafejce internetowej. Wydatki na internet trzeba udokumentować: fakturami wystawionymi na własne nazwisko oraz dowodami zapłaty (na przykład potwierdzenia przelewów bankowych).

>>> PIT 2013: ulga na dzieci. Kiedy można stracić prawo do odliczenia? [KLIKNIJ!]

Małżonkowie powinni zadbać, aby faktury były wystawione na nazwiska obojga, bo każdemu z nich przysługuje odrębny limit odliczenia. Ważne jest również to, aby płatność za internet – jeśli mamy wykupiony pakiet usług, na przykład „Internet plus telefon” – była wyszczególniona na fakturze.

Ile można odliczyć za internet?

Limit odliczenia w przypadku ulgi za internet wynosi 760 zł za rok dla jednego podatnika (małżonkowie mogą więc odliczyć maksymalnie 1520 zł). Jeśli płacimy więcej, odliczymy tylko tyle. Jeżeli zaś roczna opłata za internet jest niższa, możemy odliczyć taką kwotę, na jaką mamy pokrycie w dokumentach.

Ulgę za internet odlicza się od dochodu. Podatek za 2013 r. pomniejszymy zatem maksymalnie o kwotę 137 zł (gdy płacimy 18 proc. podatku dochodowego) lub 243 zł (podatek w wysokości 32 proc.).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2013. Ulga na internet – jakie zmiany w 2014 r.? PIT 2013. Ulga na internet – jakie zmiany w 2014 r.?

PIT 2013. Przy rozliczaniu podatku musimy pamiętać o zmianach w uldze za internet, jakie obowiązują od 2014 r.

Zwrot za internet. Jakie wydatki odliczymy sobie za internet?

Jak rozliczyć ulgę internetową za 2012 rok? Ile pieniędzy zwrotu będzie można otrzymać? Czy ulga na internet przysługuje w 2013 roku osobom, które skorzystają z ulgi w rozliczeniu podatkowym za 2012...

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko?

Fiskus nie wyklucza możliwości równoczesnego korzystania z ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej oraz ulgi na internet, o ile spełnione są wszystkie warunki ustawowe uprawniające do zastosowania...

Aktualizacja: 05.01.2014 00:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jagna Marczułajtis - kim jest? [KARIERA, POLITYKA, RODZINA]
Jagna Marczułajtis - kim jest? [KARIERA, POLITYKA, RODZINA]

Od 4 lat Jagna Marczułajtis aktywnie udziela się w polityce ...

BAZA PORAD
Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.