porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku? Osobom posiadającym tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje specjalna ulga podatkowa, ...
Czy wysłanie formularza PIT przez internet jest czymś skomplikowanym?

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.
PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

fot.: Photos.com

1. Wejdź na stronę: http://www.e-deklaracje.gov.pl/.

2. Z paska po lewej stronie ekranu wybierz "Formularze".

3. Wybierz wygodną opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Podpis ten wymagany jest jedynie wtedy, gdy rozlicza się firma zatrudniająca więcej niż 5 pracowników.

Od kilku lat, aby wypełnić i wysłać PIT, możemy wybierać opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dzięki programowi e-deklaracje bez podpisu wyślemy do Urzędu Skarbowego następujące deklaracje podatkowe: PIT 38, PIT 39, PIT 36L, PIT 37, PIT 28 i PIT 36.

4. Wybierz odpowiedni formularz PIT, np. PIT-37, i otwórz internetowy plik w formacie .pdf.

5. Wypełnij wskazane w formularzu pola (oznaczone na czerwono), po czym sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Pamiętaj, aby zamiast numeru NIP wpisać swój pesel.

6. Jeśli wszystko wypełniłeś prawidłowo, znajdź przycisk "Podpisz i wyślij" w prawym górnym rogu ekranu, po czym postępuj zgodnie z następującymi po sobie wskazówkami. Na zakończenie powinieneś uzyskać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru przesłanego PIT-u.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Złóż ZEZNANIE PODATKOWE nie wychodząc z domu. JAK WYSŁAĆ PIT DROGĄ ELEKTRONICZNĄ? Złóż ZEZNANIE PODATKOWE nie wychodząc z domu. JAK WYSŁAĆ PIT DROGĄ ELEKTRONICZNĄ?

Obecnie PIT można złożyć w Urzędzie Skarbowym nie tylko za pośrednictwem poczty czy osobiście. Można również złożyć zeznanie nie wychodząc z domu. Mówimy jak to zrobić.

Do kiedy trzeba rozliczyć PIT? Jak złożyć zeznanie podatkowe?

Jak każdego roku zbliża się termin rozliczenia podatków za rok poprzedni. Termin ten każdego roku jest mniej więcej ten sam. Różnice zależą od tego, w jaki dzień tygodnia przypadnie ostatni dzień...

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko?

Fiskus nie wyklucza możliwości równoczesnego korzystania z ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej oraz ulgi na internet, o ile spełnione są wszystkie warunki ustawowe uprawniające do zastosowania...

Aktualizacja: 20.03.2013 14:27
Autor: Aw
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Green Grenade – Xavier Witkowski. Kim jest 9-letni raper? [VIDEO]
Green Grenade – Xavier Witkowski. Kim jest 9-letni raper? [VIDEO]

Green Grenade to 9-letni raper. Zaraz po tym, jak udostępnił ...

BAZA PORAD
Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.