porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy notariusz może odmówić dokonania czynności notarialnych? Istnieją takie czynności prawne, których notariusz może odmówić. Katalog tych ...
Dodatek mieszkaniowy 2013

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy?

Najbiedniejsi mają prawo ubiegać się o dodatek mieszkaniowy, który pomoże im opłacać czynsz. Sprawdź, kto może dostać dodatek mieszkaniowy.
SKOMENTUJ

Dodatek mieszkaniowy to forma pomocy dla najbiedniejszych mieszkańców gminy. O taką dopłatę można się starać, jeśli średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym w ostatnich trzech miesiącach nie przekracza 125 proc. najniższej emerytury , czyli 998, 98 zł. W przypadku osób samotnych dochód może wynieść 175 proc. kwoty najniższej emerytury, tj. 1398,57 zł.

Za dochód uznaje się kwotę wynagrodzenia po odliczeniu kosztów uzyskania przychodu i składek na ubezpieczenie emerytalno - rentowe i zdrowotne.

Warunkiem przyznania dodatku mieszkaniowego jest odpowiedni metraż mieszkania. Normatywna powierzchnia użytkowa mieszkania nie może przekraczać 35 mkw. dla jednej osoby, 40 mkw. dla dwóch osób, 45 mkw. dla trzech osób, 55 mkw. dla czterech osób.

Dodatek mieszkaniowy nie pokryje całości kosztów utrzymania mieszkania, część wydatków ponosi sam mieszkaniec.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Broń czarnoprochowa - co to jest, czy jest legalna?

Archaiczny rodzaj broni palnej, zwanej również czarnoprochową, zafundował ostatnio niejednemu prawnikowi, jak i policji poważną zagwozdkę. Wszystko rozchodzi się o to, czy posiadanie, jak i używanie...

Aktualizacja: 25.02.2013 14:28
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paulina Sykut jest obecnie jedną z najwazniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.