porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KODEKS PRACY 2013/2014 – jakie zmiany, dlaczego PROTESTUJĄ ZWIĄZKOWCY?
KODEKS PRACY 2013/2014 – jakie zmiany, dlaczego PROTESTUJĄ ZWIĄZKOWCY? 23 sierpnia 2013 r. weszły zmiany w Kodeksie pracy. Dotyczą ...
Po narodzinach dziecka - co trzeba załatwić?

Jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka w swoim miejscu pracy?

Urodziłaś dziecko? Sprawdź, co musisz załatwić w swoim zakładzie pracy.

Po otrzymaniu aktu urodzenia dziecka rodziców czekają następne formalności. Ty razem w miejscu pracy

>>> Formalności po urodzeniu dziecka - jak i gdzie zameldować dziecko? [KLIKNIJ]

  • Młoda mama musi przedstawić pracodawcy akt urodzenia dziecka. Jest to niezbędne, aby otrzymała 20-tygodniowy urlop macierzyński. 

  • Drugą ważną sprawą jest zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego. To ustawowy obowiązek, dziecko zgłasza do ubezpieczenia jeden z zatrudnionych rodziców. Dziecko zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego ma prawo do świadczeń finansowanych przez NFZ. Tym, co będzie nam potrzebne, jest formularz ZUS ZCZA. Formularz ZUS ZCZA przeznaczony jest do zgłoszenia danych o członkach rodziny, których adres zamieszkania jest zgodny z adresem zamieszkania ubezpieczonego, dla celów ubezpieczenia zdrowotnego. Wypełniony wniosek dajemy naszemu pracodawcy, aby ten następnie mógł przekazać go do ZUS-u.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 14.09.2013 07:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.