porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dowód osobisty - wymiana, koszt, termin ważności. Jakie formalności?
Dowód osobisty - wymiana, koszt, termin ważności. Jakie formalności? Zastanawiasz się, kiedy wymienić dowód, jaki jest tego koszt i ...
Dłużnicy wzywani do zapłaty zaległego abonamentu RTV mają szansę na umorzenie długu

ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

VI etap wyłączania telewizji analogowej do 17 czerwca 2013 - jakie miasta obejmie?

fot.: fedek6/sxc.hu
Wezwanie do zapłaty zaległości może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik na poczcie i nie płacił abonamentu rtv. Poczta może się domagać zaległości za ostatnich pięć lat. Po tym okresie dług się przedawnia.

Zaległości abonamentowe należy uregulować w ciągu 7 dni od od otrzymania upomnienia. W przeciwnym wypadku Poczta Polska zwróci się do US o wyegzekwowanie należności. Fiskus może zająć konto, wejść na rentę lub emeryturę itp.

Osoby w trudnej sytuacji życiowej lub o niskich dochodach mogą jednak starać się o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległego abonamentu. Z wnioskiem należy zwrócić się listownie (nie mejlowo) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Adres to: KRRiT, Departament Budżetu i Finansów, skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa.

Wniosek powinien zawierać:

- imię i nazwisko oraz adres abonenta,
- indywidualny numer identyfikacyjny, okres oraz kwotę zadłużenia, a także uzasadnienie.

Oprócz tego dołączyć należy również dokumenty potwierdzające: wyjątkowo trudną sytuację finansową (zaświadczenie z urzędu pracy o bezrobociu, zaświadczenie z urzędu skarbowego o osiąganych dochodach lub kserokopię zeznania podatkowego PIT za ostatni rok, zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o korzystaniu z pomocy finansowej ośrodka, zaświadczenie z urzędu pracy lub zakładu pracy o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dzieci itp.), przypadek losowy (śmierć członka rodziny, długotrwała choroba, skutki klęski żywiołowej, skutki przestępstwa itp.), szczególne względy społeczne (upadłość lub likwidacja firmy).

O umorzenie może się starać osoba, u której w rodzinie na głowę przypada nie więcej niż 55,5 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto (w lipcu 2013 r. jest to 888 zł), a w wypadku osoby samotnej – 74 proc. minimalnego wynagrodzenia (1184 zł).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu? Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu?

Osoby, które nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego otrzymują pocztą ponaglenia i wezwania do zapłaty. Zalegający z opłatami bronią się wykorzystując lukę w prawie.

Zaległości w płaceniu abonamentu RTV — jak uniknąć płacenia? Zaległości w płaceniu abonamentu RTV — jak uniknąć płacenia?

Wielu Polaków przez lata nie płaciło abonamentu RTV i z tego tytuły ma teraz zaległości względem skarbu państwa, sięgające kilku tysięcy złotych. Czy można uniknąć płacenia tych zaległych składek i...

Maksymalna kara za niepłacenie abonamentu RTV - kiedy następuje przedawnienie zaległości?

Poczta Polska wzięła się za ściganie tych, którzy od lat nie płacą abonamentu RTV. Wysłała już tysiące wezwań do spłaty zaległości. Jeśli nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego, możesz dostać...

Aktualizacja: 04.10.2013 23:15
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.