porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dowód osobisty - wymiana, koszt, termin ważności. Jakie formalności?
Dowód osobisty - wymiana, koszt, termin ważności. Jakie formalności? Zastanawiasz się, kiedy wymienić dowód, jaki jest tego koszt i ...
Dłużnicy wzywani do zapłaty zaległego abonamentu RTV mają szansę na umorzenie długu

ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

Wezwanie do zapłaty zaległości może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik na poczcie i nie płacił abonamentu rtv. Poczta może się domagać zaległości za ostatnich pięć lat. Po tym okresie dług się przedawnia.
ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?

VI etap wyłączania telewizji analogowej do 17 czerwca 2013 - jakie miasta obejmie?

fot.: fedek6/sxc.hu

Zaległości abonamentowe należy uregulować w ciągu 7 dni od od otrzymania upomnienia. W przeciwnym wypadku Poczta Polska zwróci się do US o wyegzekwowanie należności. Fiskus może zająć konto, wejść na rentę lub emeryturę itp.

Osoby w trudnej sytuacji życiowej lub o niskich dochodach mogą jednak starać się o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległego abonamentu. Z wnioskiem należy zwrócić się listownie (nie mejlowo) do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Adres to: KRRiT, Departament Budżetu i Finansów, skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa.

Wniosek powinien zawierać:

- imię i nazwisko oraz adres abonenta,
- indywidualny numer identyfikacyjny, okres oraz kwotę zadłużenia, a także uzasadnienie.

Oprócz tego dołączyć należy również dokumenty potwierdzające: wyjątkowo trudną sytuację finansową (zaświadczenie z urzędu pracy o bezrobociu, zaświadczenie z urzędu skarbowego o osiąganych dochodach lub kserokopię zeznania podatkowego PIT za ostatni rok, zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o korzystaniu z pomocy finansowej ośrodka, zaświadczenie z urzędu pracy lub zakładu pracy o pobieraniu zasiłku rodzinnego na dzieci itp.), przypadek losowy (śmierć członka rodziny, długotrwała choroba, skutki klęski żywiołowej, skutki przestępstwa itp.), szczególne względy społeczne (upadłość lub likwidacja firmy).

O umorzenie może się starać osoba, u której w rodzinie na głowę przypada nie więcej niż 55,5 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto (w lipcu 2013 r. jest to 888 zł), a w wypadku osoby samotnej – 74 proc. minimalnego wynagrodzenia (1184 zł).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu? Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu?

Osoby, które nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego otrzymują pocztą ponaglenia i wezwania do zapłaty. Zalegający z opłatami bronią się wykorzystując lukę w prawie.

Zaległości w płaceniu abonamentu RTV — jak uniknąć płacenia? Zaległości w płaceniu abonamentu RTV — jak uniknąć płacenia?

Wielu Polaków przez lata nie płaciło abonamentu RTV i z tego tytuły ma teraz zaległości względem skarbu państwa, sięgające kilku tysięcy złotych. Czy można uniknąć płacenia tych zaległych składek i...

Maksymalna kara za niepłacenie abonamentu RTV - kiedy następuje przedawnienie zaległości?

Poczta Polska wzięła się za ściganie tych, którzy od lat nie płacą abonamentu RTV. Wysłała już tysiące wezwań do spłaty zaległości. Jeśli nie płacisz abonamentu radiowo-telewizyjnego, możesz dostać...

Aktualizacja: 04.10.2013 23:15
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.