porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV?
ABONAMENT RTV: Jak się pozbyć zaległosci za abonament RTV? Wezwanie do zapłaty zaległości może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany ...
Abonament za telewizor czy radio jest traktowany jak nieprzyjemny obowiązek, ale są osoby, które płacić abonamentu RTV nie muszą.

ABONAMENT RTV: kto może NIE PŁACIĆ abonamentu?

ABONAMENT RTV: kto może NIE PŁACIĆ abonamentu?
materiały prasowe LG
Abonament RTV to ustawowy obowiązek, ale są określone sytuacje i osoby, które płacić go nie muszą. Sprawdź, czy masz szansę na zwolnienie z abonamentu RTV.

Abonament RTV powinien płacić każdy posiadacz telewizora czy radia. Obowiązek może nie jest przyjemny, ale jest regulowany ustawą. Oznacza to, że są też grupy osób zwolnione z płacenia na telewizję publiczną.


Z opłat za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych zwolnione są:

* osoby, które skończyły 75 lat,

* osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną

* osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku

* osoby zaliczone do I grupy inwalidów,

* osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,

* osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji,

* osoby o trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje dodatek pielęgnacyjny,

* osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu,

* osoby, których ostrość wzroku nie przekracza 15 proc.

* inwalidzi wojenni i wojskowi,

* kombatanci, niektóre osoby będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz wdowy i wdowcy po kombatantach, którzy są jednocześnie emerytami lub rencistami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu? Abonament RTV - jaka luka prawna pozwala nie płacić abonamentu?

Osoby, które nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego otrzymują pocztą ponaglenia i wezwania do zapłaty. Zalegający z opłatami bronią się wykorzystując lukę w prawie.

Aktualizacja: 19.11.2013 14:40
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

Prawo i podatki 2013. Jak zaoszczędzić na podatku? Jak rozliczyć się z fiskusem? Sprawdź, do kiedy musisz rozliczyć się z fiskusem? Wszystko na temat: miesięcznik prawo i podatki i prawo podatkowe, podatki unii europejskiej. Jak rozliczyć się z fiskusem i zapłacić mniej? Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet? Jak rozliczyć się z małżonkiem? Jak rozliczyć się z dzieckiem? Wszystko o podatkach w 2013 roku - zmiany w podatkach, ulgi podatkowe, stawki podatków, PCC 2013, Podatek od spadków i darowizn 2013. Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni. Vat 2013 - Wszystko o podatku VAT - PodatekVAT. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.