porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIT. Jak będziemy odliczać ulgę na dzieci od 2014 r.?
PIT. Jak będziemy odliczać ulgę na dzieci od 2014 r.? Ulgę prorodzinną w zeznaniu za 2012 r. odliczamy jeszcze na ...
PIT 2013 - zmiany w uldze na internet

Zwrot za internet. Jakie wydatki odliczymy sobie za internet?

Jak rozliczyć ulgę internetową za 2012 rok? Ile pieniędzy zwrotu będzie można otrzymać? Czy ulga na internet przysługuje w 2013 roku osobom, które skorzystają z ulgi w rozliczeniu podatkowym za 2012 rok?

W rozliczeniu podatku za 2012 rok z ulgi podatkowej za internet skorzystać będą mogli skorzystać ci, którzy z tego powodu ponieśli jakiekolwiek wydatki. Bez względu jednak na kwotę przeznaczoną na dostęp do łącza internetowego, wysokość ulgi nie będzie przekraczać progu 760 złotych.

Zwrot za internet w 2013 r.

Zmiany w ustawie o PIT spowodują, że w 2013 roku zwrot za internet będzie przysługiwał jedynie osobom, które po raz pierwszy skorzystały z ulgi w 2012 roku i ponownie korzystają z ulgi w roku następnym oraz osobom, które po raz pierwszy z ulgi korzystają dopiero w 2013 roku. Te osoby będą mogły korzystać z ulgi w dwóch następujących po sobie latach. Limit kwoty zwrotu nie ulegnie zmniejszeniu i nadal będzie wynosił 760 złotych.

Korzystanie z ulgi za internet należy w 2012 roku potraktować strategicznie. Jeśli w latach poprzednich korzystaliśmy z ulgi za internet, rozliczenie PIT 2012 jest ostatnim dzwonkiem na skorzystanie z ulgi.

Jeśli w 2012 roku mieliśmy zamiar po raz pierwszy skorzystać z ulgi internetowej, należy rozważyć wysokość wydatków za lata kolejne i ewentualnie skorzystać z ulgi dopiero w następnym roku rozliczeniowym, pamiętając o tym, że korzystając z ulgi w 2012 roku, przysługuje nam ona po raz kolejny jedynie w roku 2013.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile wynosi ulga na dzieci za 2013 r.?

W zeznaniu podatkowym za 2013 r. rodzice na innych zasadach niż dotychczas odliczą od podatku ulgę na dzieci. To, czy skorzystają z prawa do ulgi będzie zależało od tego ile zarobili w roku...

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet? PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

ULGA NA INTERNET. Jak odliczyć ulgę na internet, jakie limity ulg i odliczeń? ULGA NA INTERNET. Jak odliczyć ulgę na internet, jakie limity ulg i odliczeń?

Jeśli potwierdzi się zapowiedź Donalda Tuska o likwidacji ulgi internetowej, wydatki na dostęp do sieci będziemy mogli odpisywać jeszcze tylko w 2012 i 2013 roku. Ile wynosi ulga internetowa...

Aktualizacja: 09.06.2014 15:08
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Marcelina Zawadzka, długowłosa piękność o słowiańskim typie urody, w 2011 ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.