porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ulga na dziecko za 2012. Jaka jest wysokość ulgi na dziecko? Komu przysługuje ulga na dziecko? Ulga podatkowa na dziecko przysługuje rodzicom, a jej wysokość jest ...
Co zrobić, kiedy nie otrzymasz PIT 11 od pracodawcy?

Termin otrzymania PIT 11 od pracodawcy minął. Co zrobić, czy nie dostaniesz PIT 11?

Pracodawcy mieli czas do 28 lutego 2013 roku, na dostarczenie swoim pracownikom PIT 11, czyli informacji o dochodach osiągniętych przez nich w 2012 roku. Co zrobić, jeśli nie otrzymałeś PIT 11 i jakie pociąga to za sobą konsekwencje?

PIT 11 to roczne rozliczenie, które pracownik otrzymuje od pracodawcy, w którym zawierają się informacje dotyczące dochodów osiągniętych przez pracownika, zaliczkach pobranych na podatek, zapłaconych składkach na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne. Pracodawca miał obowiązek dostarczenia PIT 11 za 2012 rok, do rąk swoich pracowników w terminie do 28 lutego 2012 roku.

Co robić, jeśli nie otrzymaliśmy PIT 11 od pracodawcy w wymaganym terminie?

Po pierwsze, fakt nieotrzymania rozliczenia PIT 11 od pracodawcy nie zwalnia nas ze złożenia zeznania podatkowego w nieprzekraczalnym terminie do końca kwietnia. Pamiętajmy, że wcześniejsze złożenie PITu oszczędzi nam nie tylko niepotrzebnego stresu podczas składania rozliczenia podatkowego na ostatnią chwilę, ale również sprawi, że szybciej otrzymamy ewentualny zwrot. W sytuacji, kiedy nie otrzymamy PIT 11, rozliczenie jest zdecydowanie trudniejsze, gdyż musimy samodzielnie obliczyć dochód z danego roku, najlepiej na podstawie posiadanych umów cywilno - prawnych. 

Na szczęście, odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe, jakim jest niedostarczenie pracownikowi rozliczenia PIT 11, ponosi pracodawca. Grozi mu kara grzywny, której wysokość, sąd może orzec na kwotę od 150 zł do nawet 30 tysięcy złotych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2014. Jaki formularz i jakie załączniki wypełnić? Rodzaje PIT-ów

Na rozliczenie z fiskusem masz czas do końca kwietnia. Jaki PIT wybrać w 2014? Zeznanie podatkowe musisz złożyć nawet wtedy, gdy twój dochód nie przekracza kwoty wolnej od podatku (3091 zł). Wówczas...

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet? PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku?

Osobom posiadającym tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje specjalna ulga podatkowa, z której skorzystać mogą wypełniając formularz PIT. Ile wynosi ulga dla krwiodawców? Ile można odliczyć?

Aktualizacja: 09.06.2014 16:54
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.