porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PITY 2012. Sprawdź, jak rozliczyć się z podatków za 2012 rok. Jakie ulgi podatkowe za 2012 rok? Rozliczenie za 2012 rok zbliża się wielkimi krokami. Pomyśl, z ...
Ulga abolicyjna, odliczenie od podatku. Jak skorzystać z ulgi abolicyjnej? Komu przysługuje ulga abolicyjna? Ulga abolicyjna w 2013 roku. Ulga abolicyjna: PIT 2012

PITY 2012. Ulga abolicyjna w 2013 roku – co to jest? Jak skorzystać?

W 2013 roku możemy skorzystać z ulgi abolicyjnej w ramach odliczeń od podatku. Ulga abolicyjna skierowana jest do osób, który poza dochodami w kraju osiągnęły inne, za granicą.

Ulga abolicyjna polega na odliczeniu od polskiego podatku kwoty, która jest różnicą pomiędzy podatkiem wyliczonym przy zastosowaniu metody proporcjonalnego odliczenia a podatkiem wyliczonym przy zastosowaniu metody wyłączenia z progresją.

Każdy pracujący za granicą Polak, pomimo płacenia podatków w kraju, w którym pracuje, ma obowiązek rozliczyć się z polskim fiskusem. Wtedy właśnie wykorzystuje się metodę podwójnego opodatkowania.

Z ulgi abolicyjnej może korzystać każdy, kto pracując poza granicami Polski, jest zatrudniony na umowę o pracę, prowadzi własną działalność gospodarczą, uzyskuje dochody z praw autorskich i praw pokrewnych z wykonywanej poza Polską działalności artystycznej.

Od podatku od łącznych dochodów odliczyć można podatek zapłacony za granicą. Pamiętajmy jednak, że odliczenie to nie może przekroczyć kwoty, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany za granicą.

Ulga abolicyjna jest korzystna, ale tylko w rozliczeniu rocznym. Często, np. wracając z zagranicy, podatnik musi wpłacić stosowną zaliczkę na podatek dochodowy. Dopiero po zeznaniu rocznym pieniądze do niego wrócą.

Kwotę od odpisania od podatku w ramach ulgi abolicyjnej deklarujemy w załączniku PIT/0.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2013. ULGI – jakie są i kto ile może odliczyć? PIT 2013. ULGI – jakie są i kto ile może odliczyć?

Do końca kwietnia masz czas, aby złożyć zeznanie podatkowe za 2013 rok. Sprawdź, jakie ulgi ci przysługują zarówno od dochodu jak i od podatku.

PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok

Termin rozliczenia się za 2012 rok zbliża się nieubłaganie. Jak uzyskać pokaźny zwrot podatku? Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku w 2013 roku. Jakie przysługują nam ulgi?

Co można odliczyć od podatku w 2013 roku?

Nieubłaganie zbliża się termin złożenia deklaracji podatkowej za 2012 rok. Każdy na pewno chciałby dostać jak największy zwrot podatku. Co zrobić, żeby jak najwięcej zyskać? Oto kilka sztuczek do...

Aktualizacja: 09.06.2014 17:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Muller, syn Magdy Gessler. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tadeusz Muller, syn Magdy Gessler. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Dzięki intensywnemu promowaniu Magdy Gessler, znamy już córkę znanej restauratorki ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.