porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PITY 2012. Ulga abolicyjna w 2013 roku – co to jest? Jak skorzystać? W 2013 roku możemy skorzystać z ulgi abolicyjnej w ramach ...
Ulga rehabilitacyjna, ulga internetowa, ulga od darowizny. Kto może się ubiegać? Odliczenia od podatku, odliczenia od dochodu. Co odliczyć od podatku?

PIT: co jeszcze można odliczyć od podatku? Rozliczenie podatkowe

PIT: co jeszcze można odliczyć od podatku? Rozliczenie podatkowe

Lista ulg podatkowych, z których możemy skorzystać

fot.: sxc.hu
Sprawdź, co jeszcze możesz odliczyć od podatku i dochodu w 2013 roku oprócz ulgi abolicyjnej, ulgi prorodzinnej oraz składki zdrowotnej. Kto może ubiegać się o ulgę internetową, ulgę od darowizny, ulgę odsetkową oraz ulgę rehabilitacyjną? PIT-y 2012: poradnik.

Ulga internetowa

W rozliczeniach za rok 2012 po raz ostatni każdy korzystający z internetu będzie mógł odliczyć ulgę internetową. Od 2014 roku ulga ta przysługiwać będzie tylko osobom, które dopiero zaczynają korzystać z internetu.

Limit dla ulgi internetowej to 760 zł. Skorzystać z niej może każdy, kto poniósł w roku podatkowym wydatki za użytkowanie internetu oraz ma dokumenty potwierdzające ich poniesienie. Ulga internetowa nie przysługuje z tytułu wydatków poniesionych na instalację, rozbudowę, modernizację oraz serwis i obsługę techniczną sieci internetowej.

>>ZOBACZ Jak skorzystać z ulgi internetowej w 2013 roku?

Ulga od darowizny

Z ulgi od darowizny korzysta każdy podatnik, który zawarł umowę darowizny, przez którą darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Odliczyć możemy maksymalnie 6% dochodu wynikającego z darowizny (nawet jeśli obdarowane zostało kilka osób/miejsc), która przekazana została na określone cele pożytku publicznego, cele krwiodawstwa (130 zł za każdy litr krwi lub osocza) oraz kultu religijnego. Podatnik musi mieć potwierdzenie dokonania przelewu na rachunek obdarowanego.

>>ZOBACZ Jak rozliczyć darowiznę w PIT 2012?

Ulga rehabilitacyjna

Ulga odliczana jest od dochodu osób, które są niepełnosprawne lub mają na utrzymaniu niepełnosprawnych członków rodziny. W ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczyć możemy wydatki na dojazd na rehabilitację nie swoim samochodem, wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem czynności życiowych nipełnosprawnego. 

>>ZOBACZ Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna i co obejmuje?

Ulga odsetkowa

Ulga dotyczy kredytów udzielonych podatnikowi po 1 stycznia 2002 roku. Podatnikowi przysługuje odliczenie wydatków na spłatę odsetek. Odliczeniu podlegają odsetki od tej części kredytu, która nie pzekracza kwoty odpowiadającej 325 990 zł.

 

 


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Co można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Zwrot nadpłaconego podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej to 18 proc. kwoty odliczanej. Aby otrzymać odpis należy dokładnie udokumentować wydatki poprzez faktury i bankowe dowody zapłaty. Dokumenty...

Co można odliczyć w PIT 2013?

Czas wypełniać PIT-y. Co możemy odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych? Ze zmianami w przysługujących nam ulgach warto zapoznać się przed złożeniem rozliczenia.

PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok PITY 2012. Co można odliczyć od podatku w 2013 roku? Ulgi podatkowe za 2012 rok

Termin rozliczenia się za 2012 rok zbliża się nieubłaganie. Jak uzyskać pokaźny zwrot podatku? Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku w 2013 roku. Jakie przysługują nam ulgi?

Aktualizacja: 18.10.2014 14:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?
Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.