porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIT 2013. Dla samotnych z dziećmi. Jak się rozliczać?
PIT 2013. Dla samotnych z dziećmi. Jak się rozliczać? Jak rozliczyć PIT-37? W jaki sposób mogą rozliczyć PIT-37 osoby ...
Jak rozliczyć PIT-37? Czy rozliczać PIT-37 razem? Czy rozliczać się indywidualne? Czy rozliczanie się z małżonkiem to dobry pomysł?

PIT 2013. Rozliczać się razem czy osobno?

Zanim przystąpisz do wypełniania zeznania podatkowego zastanów się, czy chcesz rozliczać się indywidualnie, czy razem ze swoim małżonkiem. Mówimy, czy lepiej rozliczać się razem, czy osobno?
PIT 2013. Rozliczać się razem czy osobno?

Wspólnie rozliczać mogą się jedynie Ci małżonkowie, którzy przez cały rok podatkowy byli już małżeństwem i nie mają rozdzielności majątkowej. W celu wspólnego opodatkowania się należy złożyć oświadczenie, w którym zaznaczymy taką formę rozliczania. Aby decyzja była ważna wystarczy, że PIT podpisze tylko jeden z małżonków.

Wspólne rozliczania opłaca się małżeństwom, w  których jedna ze stron nie zarabia zbyt dużo lub nie ma pracy w ogóle. Małżonkowie nie mogą się rozliczać wspólnie, jeśli dochody któregoś z nich były opodatkowane w formie karty podatkowej, ryczałtku lub podatku liniowego. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2013. Jak wypełniać PIT-37? PIT 2013. Jak wypełniać PIT-37?

Jak wypełnić PIT-37? Na co zwrócić uwagę podczas wypełniania PIT-37? Jak prawidłowo wypełnić PIT-37? Mówimy, jak krok po kroku dobrze wypełnić PIT-37.

PIT 2012. DO KIEDY trzeba się rozliczyć z fiskusem? Co grozi za spóźnienie? PIT 2012. DO KIEDY trzeba się rozliczyć z fiskusem? Co grozi za spóźnienie?

Najczęściej wypełniane przez Polaków PIT-y 36 i 37 należy składać do 30 kwietnia 2013 r. Sprawdź, co ci grozi, gdy nie złożysz zeznania podatkowego w tym terminie. Co zrobić, gdy się zagapiliśmy i...

Pracodawca wypełni PIT za ciebie! Jeśli nie umiesz wypełnić PIT-u, to 9 stycznia mija ostatnia szansa na złożenie wniosku u pracodawcy

Ministerstwo Finansów przypomina, że dochody roczne pracownika może rozliczyć również pracodawca. Z tego rozwiązania może skorzystać jedynie podatnik, który w 2011 roku uzyskał dochody u jednego...

Aktualizacja: 10.06.2014 13:29
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli?
Kim jest Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli?

Było już raz o nim głośno w tym roku, kiedy ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.