porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PIT 2013. Dla samotnych z dziećmi. Jak się rozliczać?
PIT 2013. Dla samotnych z dziećmi. Jak się rozliczać? Jak rozliczyć PIT-37? W jaki sposób mogą rozliczyć PIT-37 osoby ...
Jak rozliczyć PIT-37? Czy rozliczać PIT-37 razem? Czy rozliczać się indywidualne? Czy rozliczanie się z małżonkiem to dobry pomysł?

PIT 2013. Rozliczać się razem czy osobno?

Zanim przystąpisz do wypełniania zeznania podatkowego zastanów się, czy chcesz rozliczać się indywidualnie, czy razem ze swoim małżonkiem. Mówimy, czy lepiej rozliczać się razem, czy osobno?
PIT 2013. Rozliczać się razem czy osobno?

Wspólnie rozliczać mogą się jedynie Ci małżonkowie, którzy przez cały rok podatkowy byli już małżeństwem i nie mają rozdzielności majątkowej. W celu wspólnego opodatkowania się należy złożyć oświadczenie, w którym zaznaczymy taką formę rozliczania. Aby decyzja była ważna wystarczy, że PIT podpisze tylko jeden z małżonków.

Wspólne rozliczania opłaca się małżeństwom, w  których jedna ze stron nie zarabia zbyt dużo lub nie ma pracy w ogóle. Małżonkowie nie mogą się rozliczać wspólnie, jeśli dochody któregoś z nich były opodatkowane w formie karty podatkowej, ryczałtku lub podatku liniowego. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2013. Jak wypełniać PIT-37? PIT 2013. Jak wypełniać PIT-37?

Jak wypełnić PIT-37? Na co zwrócić uwagę podczas wypełniania PIT-37? Jak prawidłowo wypełnić PIT-37? Mówimy, jak krok po kroku dobrze wypełnić PIT-37.

PODATKI 2012. Jak skorzystać z ulgi na dziecko?

W ramach ulgi prorodzinnej można zaoszczędzić na podatku do 1112,04 zł rocznie na każde wychowywane dziecko. Żeby odliczyć ulgę, musimy rozliczyć podatek za 2012 r. samodzielnie, a nie za...

PODATKI 2012 / 2013. Jaką sumę można odliczyć za dziecko? Ulga z tytułu wychowywania dzieci w PIT 2012

Ulga na dzieci 2012 / 2013. Jak z niej skorzystać? Wysokość ulgi prorodzinnej przysługującej podatnikowi zależy od tego, ile wychowuje dzieci i przez ile miesięcy w roku. Za każde dziecko można...

Aktualizacja: 10.06.2014 13:29
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Iwo Orłowski, partner Potockiej. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Iwo Orłowski, partner Potockiej. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Obdarzony niezwykłym wdziękiem, a przede wszystkim silnym i znakomitym głosem ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.