porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ulga dla honorowych krwiodawców - ile można odliczyć od podatku? Osobom posiadającym tytuł honorowego dawcy krwi przysługuje specjalna ulga podatkowa, ...
Czy wysłanie formularza PIT przez internet jest czymś skomplikowanym?

PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Nic prostszego! Skorzystaj z naszego poradnika. Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.
PIT 2012. Jak wysłać PIT przez internet?

Mówimy, jak wypełnić i przesłać roczne rozliczenie podatkowe bez ruszania się z domu.

fot.: Photos.com

1. Wejdź na stronę: http://www.e-deklaracje.gov.pl/.

2. Z paska po lewej stronie ekranu wybierz "Formularze".

3. Wybierz wygodną opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Podpis ten wymagany jest jedynie wtedy, gdy rozlicza się firma zatrudniająca więcej niż 5 pracowników.

Od kilku lat, aby wypełnić i wysłać PIT, możemy wybierać opcję bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dzięki programowi e-deklaracje bez podpisu wyślemy do Urzędu Skarbowego następujące deklaracje podatkowe: PIT 38, PIT 39, PIT 36L, PIT 37, PIT 28 i PIT 36.

4. Wybierz odpowiedni formularz PIT, np. PIT-37, i otwórz internetowy plik w formacie .pdf.

5. Wypełnij wskazane w formularzu pola (oznaczone na czerwono), po czym sprawdź poprawność wprowadzonych danych. Pamiętaj, aby zamiast numeru NIP wpisać swój pesel.

6. Jeśli wszystko wypełniłeś prawidłowo, znajdź przycisk "Podpisz i wyślij" w prawym górnym rogu ekranu, po czym postępuj zgodnie z następującymi po sobie wskazówkami. Na zakończenie powinieneś uzyskać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru przesłanego PIT-u.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PIT 2012. Jakie progi podatkowe obowiązują w 2013 roku? Ile zwrotu podatku dostaniesz?

W Polsce rozliczenie podatku od osób fizycznych obowiązuje według systemu progresywnego, co oznacza, że wraz ze wzrostem dochodów podatnika, rośnie procent opodatkowania dochodów. Zobacz, jak...

PODATKI 2012. Jak skorzystać z ulgi na dziecko?

W ramach ulgi prorodzinnej można zaoszczędzić na podatku do 1112,04 zł rocznie na każde wychowywane dziecko. Żeby odliczyć ulgę, musimy rozliczyć podatek za 2012 r. samodzielnie, a nie za...

Zwrot za internet. Jakie wydatki odliczymy sobie za internet?

Jak rozliczyć ulgę internetową za 2012 rok? Ile pieniędzy zwrotu będzie można otrzymać? Czy ulga na internet przysługuje w 2013 roku osobom, które skorzystają z ulgi w rozliczeniu podatkowym za 2012...

Aktualizacja: 10.06.2014 12:36
Autor: Aw
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Artur Popko — kim jest? Co o nim wiemy?

Po fetowaniu zdobycia przez polską reprezentację mistrzostwa świata i sukces ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.