porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Koniec zwrotu VAT za materiały budowlane. Co w zamian? 2013 to ostatni rok, w którym można kupić materiały budowlane ...
Zmiana urzędu skarbowego wymaga minimum formalności. Jak zacząć płacić podatki w Warszawie i wyrobić sobie Kartę Warszawiaka.

Karta warszawiaka: jak zacząć płacić podatki w Warszawie? Jak rozliczyć PIT w Warszawie?

Karta warszawiaka upoważniająca do zniżek na komunikację miejską zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Nie trzeba być jednak warszawiakiem z dziada pradziada, aby ją wyrobić, wystarczy płacić w Warszawie podatki. Mówimy, jak zmienić urząd skarbowy i rozliczać PIT w Warszawie.

Karta warszawiaka - korzyści

Będziesz mieć kartę warszawiaka? Ominą cię podwyżki cen biletów na komunikację miejską i to już od 1 stycznia 2014 roku. Na miesięcznym będzie można zaoszczędzić 12 złotych, czyli 144 złote w skali roku. Bilet, który dziś kosztuje 100 złotych, po Nowym Roku będzie bowiem kosztował 98 złotych dla właścicieli karty warszawiaka i 110 złotych dla pozostałych. Oszczędności odczują też ci, którzy z kartą warszawiaka kupią bilet kwartalny – to 120 złotych rocznie w kieszeni w porównaniu z osobami, które podróżować będą bez karty.

>>> KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka? [KLIKNIJ]

Ulg i zniżek ma być w przyszłości zresztą więcej. Czy karta warszawiaka dyskryminuje mieszkańców, którzy żyją i pracują w stolicy, ale podatki płacą gdzie indziej? Zdania na ten temat są podzielone, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić urząd skarbowy i zacząć rozliczać PIT w Warszawie.

Jak płacić podatki w Warszawie?

Aby zacząć płacić podatki w Warszawie wystarczy tylko jedna rzecz. Trzeba wypełnić jednostronicowy formularz, tzw. ZAP-3, i wysłać go pocztą lub złożyć osobiście w swoim dotychczasowym urzędzie skarbowym (dokument dostępny jest m.in. na stronie www.um.warszawa.pl/aktualnosci/twoje-podatki-twoja-inwestycja).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.06.2014 17:27
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?

Polski projektant Janusz Kaniewski zmarł 9 maja 2015 roku. Miał ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.