porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Koniec zwrotu VAT za materiały budowlane. Co w zamian? 2013 to ostatni rok, w którym można kupić materiały budowlane ...
Zmiana urzędu skarbowego wymaga minimum formalności. Jak zacząć płacić podatki w Warszawie i wyrobić sobie Kartę Warszawiaka.

Karta warszawiaka: jak zacząć płacić podatki w Warszawie? Jak rozliczyć PIT w Warszawie?

Karta warszawiaka upoważniająca do zniżek na komunikację miejską zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Nie trzeba być jednak warszawiakiem z dziada pradziada, aby ją wyrobić, wystarczy płacić w Warszawie podatki. Mówimy, jak zmienić urząd skarbowy i rozliczać PIT w Warszawie.

Karta warszawiaka - korzyści

Będziesz mieć kartę warszawiaka? Ominą cię podwyżki cen biletów na komunikację miejską i to już od 1 stycznia 2014 roku. Na miesięcznym będzie można zaoszczędzić 12 złotych, czyli 144 złote w skali roku. Bilet, który dziś kosztuje 100 złotych, po Nowym Roku będzie bowiem kosztował 98 złotych dla właścicieli karty warszawiaka i 110 złotych dla pozostałych. Oszczędności odczują też ci, którzy z kartą warszawiaka kupią bilet kwartalny – to 120 złotych rocznie w kieszeni w porównaniu z osobami, które podróżować będą bez karty.

>>> KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka? [KLIKNIJ]

Ulg i zniżek ma być w przyszłości zresztą więcej. Czy karta warszawiaka dyskryminuje mieszkańców, którzy żyją i pracują w stolicy, ale podatki płacą gdzie indziej? Zdania na ten temat są podzielone, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić urząd skarbowy i zacząć rozliczać PIT w Warszawie.

Jak płacić podatki w Warszawie?

Aby zacząć płacić podatki w Warszawie wystarczy tylko jedna rzecz. Trzeba wypełnić jednostronicowy formularz, tzw. ZAP-3, i wysłać go pocztą lub złożyć osobiście w swoim dotychczasowym urzędzie skarbowym (dokument dostępny jest m.in. na stronie www.um.warszawa.pl/aktualnosci/twoje-podatki-twoja-inwestycja).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.06.2014 17:27
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu Rolnik szuka ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.