porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
RABATY W SIECI - gdzie ich szukać? Jak KUPIĆ TANIEJ przez INTERNET?
RABATY W SIECI - gdzie ich szukać? Jak KUPIĆ TANIEJ przez INTERNET? Co zrobić, żeby zaoszczędzić cenny czas i pieniądze? Sieć jest ...
Wszystko, co checie wiedzieć o nowej KARCIE WARSZAWIAKA: dla kogo, jak wyrobić, jakie zniżki z kartą warszawiaka, od kiedy obowiązuje

KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka?

KARTA WARSZAWIAKA - dla kogo? Jak otrzymać kartę warszawiaka?

Dlaczego warto mieć KARTĘ WARSZAWIAKA?

fot.: ztm.waw.pl
Karta warszawiaka zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Mówimy, jak wyrobić KARTĘ WARSZAWIAKA i do jakich ulg ona upoważnia.

Dla kogo karta warszawiaka?

Karta warszawiaka przysługuje wszystkim tym, którzy w stolicy płacą podatki. Dla dzieci do 20 roku życia i studentów do 26 roku życia przygotowano specjalną kartę młodego warszawiaka – wystarczy, że ich rodzice lub opiekunowie rozliczają w Warszawie podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT).

Jak wyrobić kartę warszawiaka?

Jeśli masz już spersonalizowaną kartę miejską, nie musisz wyrabiać sobie nowej. Od 3 grudnia 2013 roku na karty naklejany będzie specjalny hologram. Podobnie jest w przypadku posiadaczy Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Uczniowskiej. Aby otrzymać hologram lub wyrobić kartę warszawiaka, wystarczy wypełnić wniosek. Można to zrobić na stronie www.ztm.waw.pl, w punktach obsługi pasażerów lub dzielnicowych wydziałach obsługi mieszkańców. Dostępne są trzy rodzaje wniosków: niebieski (R) – dla rodzin, pomarańczowy (3) – dla rodziny z trójką dzieci i zielony (I) – dla pozostałych. Jeśli wyrabiamy kartę warszawiaka, musimy złożyć także zdjęcie. O terminie wydania karty warszawiaka lub halogramu zostaniesz poinformowany mailem, ewentualnie dzwoniąc pod numer telefonu: 19115. Ważne, by odbierając kartę, mieć ze sobą: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport, dokumenty potwierdzające stopień pokrewieństwa (np. akt urodzenia dziecka), karty WKM lub inne elektroniczne nośniki biletów wskazane we wniosku.

Karta warszawiaka – jakie ulgi?

Zniżki przysługujące na kartę warszawiaka z czasem mają obejmować rożne usługi w mieście (informacje na ich temat będą się systematycznie pojawiały na specjalnie utworzonej stronie internetowej), najważniejsze są jednak ulgi za przejazd komunikacją publiczną. W 2014 roku bilet 30-dniowy będzie kosztować 110 zł, tymczasem posiadacze Karty warszawiaka zapłacą jedynie 98 zł – a więc o 2 złote mniej niż obecnie. Osoby korzystające z biletów 90-dniowych, z Kartą warszawiaka nie odczują zmian w cenie – dalej będą podróżować za 250 zł, ale to o 30 zł mniej niż ci, którzy karty warszawiaka mieć nie będą. Karta będzie obowiązywać w obu strefach biletowych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 04.12.2013 09:04
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

Jak oszczędzać pieniądze - portal o oszczędzaniu. Jak oszczędzać, Oszczędzanie, Porady. Jak oszczędzić i zmniejszyć wydatki domowe. Budżet domowy - jak nad nim zapanować. Jak oszczędzać pieniądze? Pytania i odpowiedzi jak oszczędzać pieniądze, jak oszczędzać forum, jak oszczędzać na jedzeniu, jak oszczędzać paliwo, jak oszczędzać prąd, jak oszczędzać energię elektryczną, jak oszczędzać na emeryturę, oszczędzanie. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.