porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie są sposoby na oszczędzanie wody w łazience? Jak oszczędzać wodę?
Jakie są sposoby na oszczędzanie wody w łazience? Jak oszczędzać wodę? Sposobów na oszczędzanie wody w łazience jest wiele. Warto poznać ...
Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz ułatwiają wykończenie podłogi i ścian łazienki za niewielkie pieniądze

Jak oszczędnie wykończyć ściany i posadzki w łazience?

Jak oszczędnie wykończyć ściany i posadzki w łazience?
Nawet w mokrej strefie łazienki nie trzeba wykańczać całej ściany kafelkami - tam, gdzie nie jest już narażona na ciągłe zachlapywanie można ją pomalować farbą lateksową. fot.: Andrzej Szandomirski
Wykończenie ścian i podłogi w łazience wymaga specjalnych materiałów. Przyzwyczailiśmy się, że są one zazwyczaj kosztowne. Dzisiaj tak nie musi być - można mieć efektowną łazienkę, która nie będzie kosztowała ponad miarę. Jak niedrogo wykończyć ściany i podłogi w łazience?

Podział na strefy

Ekonomicznemu wykorzystaniu materiałów sprzyja podział łazienki na strefy: mokrą i suchą. W strefie mokrej stosuje się - zazwyczaj droższe - płytki ceramiczne lub kamienne.  Wstrefie suchej można wykorzystać materiały tańsze - bo nie ważna jest tam ich wodoodporność. Obniżeniu kosztów wykończenia służy zastosowanie materiałow droższych tylko na fragmentach ścian lub do niepełnej wysokości. Pozostałe powierzchnie maluje się farbą lub wykańcza innym, tańszym materiałem.

Tańsze materiały na ściany

Ściany w łazience coraz częściej wykańczane są farbami, tynkami dekoracyjnymi czy betonem. Do tego typu aranżacji nadają się farby lateksowe. Warto też sięgnąć po farby emulsyjne z cząsteczkami kwarcu lub z dodatkiem cząstek krzemianowych. Dają one powłoki trwałe i o wysokiej paroprzepuszczalności. Tańszy sposób na efektowne ściany w łazience to również zastosowanie tapet. Ponieważ można je ułożyć samodzielnie, zmniejszym również koszt wykonania okładziny ściennej o robociznę.

Zastosowanie farb i tapet opłaca się również przy remoncie – nie trzeba ich będzie wówczas skuwać.

Tania posadzka

Dobrym sposobem na niedrogą i efektowną posadzkę w łazience jest zastosowanie wykładziny PCW. Jej atutem jest stworzenie jednolitej posadzki bez podziałów. W łazienkach industrialnych spotyka się równiez wylewki betonowe lub cementowe wykończone farbą. Są nie tylko mało kosztowne, ale tez trwałe: odporne na zarysowania i wilgoć oraz łatwe do utrzymania w czystości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 12.09.2012 12:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

Jak oszczędzać pieniądze - portal o oszczędzaniu. Jak oszczędzać, Oszczędzanie, Porady. Jak oszczędzić i zmniejszyć wydatki domowe. Budżet domowy - jak nad nim zapanować. Jak oszczędzać pieniądze? Pytania i odpowiedzi jak oszczędzać pieniądze, jak oszczędzać forum, jak oszczędzać na jedzeniu, jak oszczędzać paliwo, jak oszczędzać prąd, jak oszczędzać energię elektryczną, jak oszczędzać na emeryturę, oszczędzanie. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.