porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy warto kupić samochód sprowadzony z Zachodu? Zakup auta sprowadzonego ma zarówno wady, jak i zalety. Samochody ...
Czy opłaca się montować gaz, kiedy się zwróci cena instalacji LPG

Kiedy zwróci się instalacja LPG?

Montaż instalacji LPG w najbardziej popularnych samochodach klasy średniej to koszt od 1,5 do nawet 3 tysięcy złotych. Przy obecnych cenach benzyny i gazu wydatki zwrócą się po przejechaniu dystansu około 15 tysięcy kilometrów. Warto jednak pamiętać, że obsługa LPG też kosztuje.

Ile kosztuje instalacja LPG?

Zakładając instalację LPG musimy się liczyć z wydatkiem od 1,5 do nawet 3 tysięcy złotych w przypadku 4 cylindrowego silnika zasilanego benzyną. Za te pieniądze dostaniemy instalację 5 lub nawet 6 generacji (osprzęt silnika z elektroniką), oraz butle do tankowania gazu LPG. Większość dobrych warsztatów przy zakupie instalacji jej montaż  dodaje "gratis", czyli jego cena jest już wliczona w cenę instalacji.

Na instalacje gazowe jest zazwyczaj udzielana gwarancja - również dodatkowa rozruchowa - a zatem pierwsze regulacje nie będą oznaczały dodatkowych wydatków. Każda dodatkowa wizyta regulacyjna u "gazownika" będzie się jednak wiązała z koniecznością wysupłania dodatkowych 50 - 100 złotych.

W sumie cała operacja razem z tzw."wbiciem w dowód rejestracyjny" instalacji LPG powinna zamknąć się w kwocie od 2 do 3,5 tysięcy złotych.

Kiedy zwróci się instalcja LPG?

Przy obecnych cenach paliwa i gazu - stosując bardzo uproszczoną kalkulacji - można powiedzieć, że oszczędzamy 100 złotych na przejechane każde 1000 kilometrów. Oczywiście zakładając, że instalacja jest prawidłowo wyregulowana, działa prawidłowo, a spalanie gazu jest o około 10 - 15 procent większe niż benzyny.

Oznacza to, że sam koszt instalacji zwróci się po przejechaniu dystansu od 15 do 30 tysięcy kilometrów.

Pamiętajmy jednak, że montaż LPG wiąże się również z dodatkowymi opłatami, o których kierowcy często zapominają. Chodzi między innymi o częstsze przeglądy i - u niektórych ubezpieczycieli - droższe OC.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Używane auto z instalacją LPG. Na co zwrócić uwagę kupując auto na gaz? Używane auto z instalacją LPG. Na co zwrócić uwagę kupując auto na gaz?

Kupując używane auto z instalacją LPG warto sprawdzić nie tylko jego stan techniczny. Ważne są też wszystkie dokumenty. Bez świadectwa homologacji i odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym...

Czy samochodowe instalacje gazowe są bezpieczne? Instalacje gazowe do samochodów które wybrać?

Wielu kierowców ma wątpliwości czy instalacje LPG są bezpieczne. Takie obawy na mają potwierdzenia w praktyce. Testy zderzeniowe pokazują, że ryzyko wybuchu lub rozerwania butli LPG jest wielokrotnie...

Jak LPG wpływa na zużycie silnika? Jak powinna być wyregulowana instalacja gazowa w samochodzie?

Gaz LPG ma inne właściwości niż benzyna, co niewątpliwie wpływa na zużycie silnik. Poprawnie dobrana, zamontowana i wyregulowana instalacja LPG nie skraca jednak zdecydowanie żywotności jednostek...

Aktualizacja: 24.01.2012 09:27
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agnieszka Suchora - kim jest druga żona Krzysztofa Kowalewskiego?
Agnieszka Suchora - kim jest druga żona Krzysztofa Kowalewskiego?

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora od lat tworzą jedno z ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.