porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy autostradą A2 dojedziesz na EURO 2012 do Warszawy? Warszawa to jedyne duże miasto w Polsce, do którego nie ...
Płacenie mandatu bez wychodzenia z domu!

Płacimy MANDATY PRZEZ INTERNET. Czy to możliwe w Polsce?

Kierowcy ukarani mandatem przez straż miejską w Debrznie w województwie pomorskim, należności mogą regulować przez internet. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Czy wkrótce kierowcy w całym kraju będą płacić mandaty bez wychodzenia z domu?

Komenda Straży Miejskiej w Debrznie, niewielkim miasteczku w województwie pomorskim, jako pierwsza w Polsce umożliwiła płacenie mandatów przez internet. Pilotażowy system wdrożyła firma PayU. Wkrótce takie rozwiązanie może rozpowszechnić się w całej Polsce. Jest wygodne zarówno dla kierowców, jak i straży miejskiej.

System pozwala oszczędzić czas i formalności

Wystarczy, że osoba zainteresowana zaloguje się na dostępnej w internecie elektronicznej platformie. Tam sprawdzi status swojej sprawy (status mandatu). Jeśli mandat nie został zapłacony, może uregulować należność. Identyfikacji służy znajdujący się na każdym mandacie numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę wystarczy podać potrzebne dane oraz wybrać jedną z płatności internetowych – przelew lub kartę kredytową.

Operator systemu, firma PayU uważa, że opłacanie mandatów za pośrednictwem internetu może stać się wkrótce standardem w polskiej straży miejskiej. Powód? Pozwala oszczędzić czas oraz wiele zbędnych formalności.

Korzysta także straż miejska

Nowy system jest też korzystny dla straży miejskiej. Wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona mandatem może uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej platformy i potwierdzić płatność jednym kliknięciem. Nie ma przy tym konieczności uzupełniania jakichkolwiek danych. Czas oszczędza i kierowca, i strażnik.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
NOWE FOTORADARY bezlitosne dla kierowców. Gdzie są? Ile zarobią dla budżetu Warszawy? NOWE FOTORADARY bezlitosne dla kierowców. Gdzie są? Ile zarobią dla budżetu Warszawy?

Nowych fotoradarów powinni się strzec nieuważni kierowcy i piraci drogowi. Strażnicy doskonale wiedzą, jak nabić miejską kabzę pieniędzmi. W ciągu 7 dni nowe maszty fotoradarowe w stolicy zrobiły aż...

Który przepis ruchu drogowego jest łamany najczęściej?

Polacy jeżdżą za szybko. To właśnie przepis dotyczący dozwolonej prędkości łamany jest przez nas najczęściej. Kierowcy wymuszają pierwszeństwo, nie pozwalają włączyć się do ruchu i parkują...

Aktualizacja: 13.03.2015 13:17
Autor: bdylag
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.