porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Maluch ma 40 lat. Ile kosztował pierwszy fiat 126p, jak się go kupowało?
Maluch ma 40 lat. Ile kosztował pierwszy fiat 126p, jak się go kupowało? Kultowy Maluch przez lata zdobywał serca Włochów i Polaków. Przez ...
Za ile można kupić dziś malucha? Koszt Fiata 126p. Ile kosztuje Fiat 126p?

Maluch samochód PRL. Ile dziś kosztuje Maluch, fiat 126p ?

Maluch samochód PRL. Ile dziś kosztuje Maluch, fiat 126p ?
fot.: sxc.hu
Cena pierwszego Malucha wynosiła równowartość 18 ówczesnych średnich miesięcznych pensji. Dziś za kilka tysięcy złotych możemy kupić Malucha, którym tak, jak nasi rodzice pojedziemy w podróż po Europie. Mówimy, ile dokładnie kosztuje dziś Fiat 126p.

Maluch, czyli fiat 126p, ma 40 lat. Ma również tyle samo przeciwników co zwolenników. Kompaktowy, prosty w swojej formie, powolny i niewygodny zdobywał przez lata serca miłośników motoryzacji. Jego sukces tkwi właśnie w prostocie i historii, która zawarta jest w każdym modelu samochodu.

Nie dajmy się jednak zwieść pięcioma miejscami do siedzenia w Maluchu. "Kaszlak" pomieści najwyżej dwie osoby. Odważni, którzy chcą przejechać się na tylnej kanapie wozu muszą liczyć się z urazami kręgosłupa i siedzeniem z nogami wywiniętymi za głowę. Niestety okna z tyłu nigdy się nie otwierały całkowicie, więc opcja połowy ciała poza samochodem nie wchodzi w grę.

Jeszcze kilkanaście lat temu Maluchy kupowali młodzi kierowcy, którzy chcieli mieć samochód do nauki jazdy, pojazd, który będa mogli obić i zniszczyć. Dzieciaki rozbijały się Maluchami po wsiach i małych miasteczkach. Minęły niestety bezpowrotnie czasy kiedy Fiata 126p mogliśmy kupić za kilkaset złotych, a gdy ktoś chciał za niego powyżej 1000 zł każdy się pukał w głowę i zaśmiewał z kpiną.

Teraz za Malucha w dobrym stanie damy od 1500 do 10 000 zł! Droższe są dobrze utrzymane samochody wypuszczone w pierwszej serii. Najdrożej sprzedanym Fiatem 126p był fabrycznie nowy, jeszcze z folią na siedzeniach, świetnie utrzymany samochód. Właściciel otrzymał za niego ok. 300 tys zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Maluch ma 40 lat. Ile kosztował pierwszy fiat 126p, jak się go kupowało? Maluch ma 40 lat. Ile kosztował pierwszy fiat 126p, jak się go kupowało?

Kultowy Maluch przez lata zdobywał serca Włochów i Polaków. Przez 27 lat taśmę produkcyjną w Bielsku-Bialej opuściło 4 miliony egzemplarzy auta. Mówimy, ile kosztował pierwszy maluch i jak się go...

Kiedy zakończono produkcję Malucha? Krótka historia Fiata 126p.

Popularne Maluchy, czyli Fiaty 126p królowały na szosach PRL-u. Produkowano je od 6 czerwca 1973 roku do 22 września 2000 roku. Ostatni Maluch był żółty i od razu wylądował na emeryturze. Prosto z...

Jakie samochody lubią złodzieje? Niemieckie, japońskie, francuskie a może fiat 126p ? Jakie samochody lubią złodzieje? Niemieckie, japońskie, francuskie a może fiat 126p ?

Zastanawialiście się kiedyś po jakie auta najczęściej sięgają polscy złodzieje? O dziwo ich gust niewiele różni się od preferencji naszych kierowców. W niechlubnym rankingu aut, które najczęściej...

Aktualizacja: 09.06.2013 22:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Jarubas - kim jest kandydat PSL na prezydenta? [KARIERA, RODZINA]
Adam Jarubas - kim jest kandydat PSL na prezydenta? [KARIERA, RODZINA]

Jest to jeden z najpopularniejszych polityków województwa świętokrzyskiego. Od 8 ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.