porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym różnią są opony deszczowe od opon standardowych?
Czym różnią są opony deszczowe od opon standardowych? Parametry opon samochodowych potrafią być różne, a wszystko z powodu ...
Jak wygląda kasowanie punktów karnych

Kasowanie punktów karnych - jak, gdzie, ZA ILE można to zrobić?

Kasowanie punktów karnych - jak, gdzie, ZA ILE można to zrobić?

Liczba fotoradarów w naszym kraju rośnie w dużym tempie, generując coraz to większe zyski z mandatów. 

fot.: Photos.com
Po tym, jak 19 stycznia 2013 roku zmieniły się zasady redukowania punktów karnych, pozbycie się ciążących na koncie kierowcy karnych oczek nie jest już takie łatwe. Przeczytaj, co mówi w tym temacie nowe rozporządzenie.

Likwidacja punktów

Ważną zmianą po wprowadzeniu nowych zasad, jest sposób anulowania punktów. Do tej pory można było zapisać się na kurs w dowolnym momencie i zlikwidować z konta 6 punktów za jednym razem. Przy obecnych przepisach dopiero po przekroczeniu 24 punktów karnych kierowca zostanie skierowany na kurs reedukacyjny, przy czym za jednym podejściem pozbędzie się wszystkich karnych oczek na raz. Jeśli jednak dana osoba w ciągu pięciu lat ponownie zbierze maksymalną liczbę punktów, wtedy będzie musiała starać się o prawo jazdy od początku.

Co daje szkolenie?

Czas trwania kursu to teraz 28 godzin, które realizuje się w ciągu 4 dni. Według starej zasady szkolenie trwało tylko jeden dzień. Głównym celem podczas wykładów jest omówienie przyczyn łamania przepisów ruchu drogowego, a szkolona osoba uświadamia sobie zagrożenia wynikające z naruszania reguł panujących na drogach publicznych.

Ile kosztuje kurs redukcyjny?

Nowe przepisy podwyższają cenę kursu dla kierowców, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych, a samo szkolenie trwa zdecydowanie dłużej. Do tej pory za kurs trzeba było zapłacić 300 zł, ale nowe zasady sprawiają, że jego cena wzrasta do 500 zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak się nie dać zabić na przejściu dla pieszych? Jak się nie dać zabić na przejściu dla pieszych?

Podobno pieszym w naszym kraju grozi śmierć niemalże zaraz po wyjściu z domu, więc trzeba zmienić (znów) prawo o ruchu drogowym, nakazać kierowcom zatrzymywania się, gdy pieszy się zbliża do...

Punkty karne. Jak sprawdzić, ile już ich masz na koncie? Punkty karne. Jak sprawdzić, ile już ich masz na koncie?

Warto wiedzieć, ile ma się punktów karnych na koncie. Po przekroczeniu 24 punktów karnych w ciągu roku kierowca, który chce zachować prawo jazdy, musi przejść badanie psychologiczne i egzamin...

Kodeks Drogowy. Dlaczego nie jest możliwe wprowadzenie w Polsce przepisu nakazującego kierowcom zatrzymywanie się przed przejściem, gdy zbliżają się do niego piesi?

Walka pieszych z kierowcami nasila się przy każdej nowelizacji Kodeksu Drogowego? Jakie są najnowsze żądania pieszych i co na to kierowcy?

Aktualizacja: 14.08.2013 20:44
Autor: Rafał Mądry
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.