porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak odpalić auto na mrozie! Awaryjne odpalanie auta. Jak kupić dobre KABLE ROZRUCHOWE? Zobacz jak odpalić auto na mrozie! Odpalanie na pożyczkę prądu to ...
JAK ZAPALIĆ DIESLA NA MROZIE

Jak odpalić DIESLA zimą?

Samochody z silnikami diesl'a zapalają zimą trudniej niż benzyniaki. Dowiedz się, jak prawidłowo zapalać silnik, tak aby mieć pewność ruszenia z miejsca.

Samochody wyposażone w silniki zasilane olejem napędowym cechują się tym, że trudniej nimi "zakręcić" na dużym mrozie w porównaniu do aut zasilanych benzyną. Jest jednak kilka sztuczek, które pozwolą im tę trudną czynność ułatwić.

Świece żarowe

Każdego diesel'a zawsze zapalamy po wcześniejszym nagrzaniu świec żarowych. Gdy nadejdą duże mrozy warto świece nagrzać dwu lub nawet trzykrotnie. Po zgaszeniu lampki sygnalizującej nagrzanie świec, wyłączamy zapłon i zaczynami nagrzewać świece ponownie. Ważne jest aby po zgaszeniu zapłonu nie włączać go ponownie, a odczekać ok. 15 sekund. Włączając zapłon natychmiast po uprzednim wyłączeniu ryzykujemy przegrzaniem, a w konsekwencji spaleniem świec. Gdy finalnie nagrzejemy świece odczekujemy dodatkowo kilka sekund i przechodzimy do punktu 2.

Wzbudzanie akumulatora do pracy

Zanim zakręcimy rozrusznikiem naszego auta, warto jest pobudzić akumulator do pracy. Rozrusznik pobiera bardzo dużo energii, dlatego zanim będziemy od niego oczekiwać podania dużej dawki energii warto bo pobudzić. W tym celu warto na ok. 1 sekundę "mignąć" długimi światłami.

Jak zapalać diesel'a?

Zanim zakręcimy rozrusznikiem upewniamy się, że wszystkie odbiorniki prądu są wyłączone (radio, nawiewy, światła etc.), wrzucamy luz, wciskamy sprzęgło i zapalamy.

Zastosowanie się do wszystkich powyższych rad znacząco ułatwi nam odpalenie naszego ropniaka na dużym mrozie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świece w silniku Diesla – dlaczego są takie ważne? Świece w silniku Diesla – dlaczego są takie ważne?

Świece żarowe to jeden z najsłabszych punktów samochodów z silnikami Diesla. Na szczęście ich wymiana nie jest kosztowna.

Zamarznięte paliwo – jak tego uniknąć? Co można zrobić, gdy benzyna lub ropa zamarznie? Zamarznięte paliwo – jak tego uniknąć? Co można zrobić, gdy benzyna lub ropa zamarznie?

Lód w układzie paliwowym potrafi unieruchomić każde, nawet najnowsze auto. Gdy paliwo zamarznie, możemy zrobić niewiele, dlatego działać trzeba już przed pierwszymi mrozami. Podstawowa zasada to...

Jaki jest najlepszy samochód do jazdy po mieście?

Samochód miejski musi być "poręczny". Co to znaczy? W miejskiej dżungli najważniejsza jest zwrotność, łatwość parkowania, dobra widoczność, najlepiej w połączeniu z niskim spalaniem i komfortem. To...

Aktualizacja: 24.01.2014 13:18
Autor: janchiver
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest chłopak Kingi Dudy? Co o nim wiemy?

O Kindze Dudzie mówią teraz wszyscy! Piękna krakowianka wzbudza podziw ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.