porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Mały samochód dla kobiety - jaki wybrać? Na rynku znajduje się szeroka gama modeli samochodów przeznaczonych dla ...
Zdany egzamin na prawo jazdy. Ile się czeka na wydanie prawa jazdy? Gdzie można sprawdzić ile jeszcze musimy czekać na prawo jazdy?

Kiedy można odebrać prawo jazdy? Jak to sprawdzić?

Niezależnie od tego, skąd pochodzimy w internecie można sprawdzić czy prawo jazdy jest już gotowe do odbioru. Jak to zrobić? Jaką stronę internetową trzeba odwiedzić? Mówimy jak to zrobić krok po kroku.

Wiele osób zastanawia się, jak długo trzeba czekać na wyrobienie dokumentu pozwalającego legalnie jeździć po polskich drogach lub czy można dowiedzieć się, jak idzie proces wyrabiania naszego prawa jazdy. Podpowiadamy jak, za pomocą internetu, sprawdzić ile jeszcze musimy czekać na wymarzony dokument. Zrób to z nami, krok po kroku.

Do odbioru prawa jazdy pozostało... Jak to sprawdzić krok po kroku

Cała procedura wydaje się bardzo łatwa, wystarczy tylko skorzystać z internetu. Poradzą sobie z tym nawet najbardziej oporne osoby. Krok po kroku wygląda to następująco:

  1. Wejdź na stronę www.kierowca.pwpw.pl.
  2. Wprowadź w odpowiednie miejsca swoje dane - Pesel, Imię (tylko jedno!), Nazwisko
  3. Wciśnij "Sprawdź" i czekaj na wynik

Status prawa jazdy w internecie

Część tych wyników może się wydawać niezrozumiała, dlatego postanowiliśmy wytłumaczyć, co one oznaczają:

  • "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne" - oznacza to nic innego, jak fakt że trzeba czekać. Aktualnie trwają czynności sprawdzające dane osoby składającej wniosek, bądź dokument jest już w trakcie produkcji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
  • "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" - informacja jest jasna i klarowna. Jeśli taki status wyskakuje gdy sprawdzasz status swojego dokumentu, to ubieraj się i leć do urzędu. Od dzisiaj będziesz mógł/mogła jeździć autem!
  • "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" - oznacza to, że popełniłeś błąd wprowadzając dane, Twój wniosek jeszcze nie został wprowadzony do systemu lub dokument już odebrałeś, a dokumenty odebrane znikają z bazy.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru?

Zdałeś właśnie egzamin na prawo jazdy i z niecierpliwością czekasz, aż będziesz mógł odebrać upragniony dokument? Nie ma się co zastanawiać, bo bez problemu można to sprawdzić w sieci.

Zdałem na prawo jazdy - po jakim czasie mogę odebrać dokument?

To jak długo będziesz czekać na odbiór prawa jazdy, zależy przede wszystkim od danego Wydziału Komunikacji i Dróg. Zwykle czas oczekiwania wynosi 2-3 tygodnie. Gdzie można sprawdzić, czy prawo jazdy...

Jak sprawdzić, czy twoje prawo jazdy jest już do odbioru?

Udało Ci się zdać egzamin na prawo jazdy? A może zgubiłeś posiadany dokument i starasz się o wyrobienie nowego? Dowiedz się, jak sprawdzić czy twoje prawo jazdy jest już gotowe do odbioru.

Aktualizacja: 08.09.2012 00:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Mariotti - kim jest?
Monika Mariotti - kim jest?

Monika Mariotti zagra jedną z głównych ról w nowym serialu ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.