porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Samochody miejskie. Jaki samochód można kupić za 5 tysięcy złotych? Auto miejskie za 5 tysięcy złotych będzie miało około 10 ...
Czekasz na wydanie dokumentu?Dowiedz się, czy już możesz je odebrać

Jak sprawdzić, czy twoje prawo jazdy jest już do odbioru?

Udało Ci się zdać egzamin na prawo jazdy? A może zgubiłeś posiadany dokument i starasz się o wyrobienie nowego? Dowiedz się, jak sprawdzić czy twoje prawo jazdy jest już gotowe do odbioru.

W niektórych urzędach czas oczekiwania na dokument może być bardzo długi. Inne, mniej obciążone placówki wydadzą nasze prawo jazdy po kilku dniach. Przedstawiamy bardzo prosty sposób na to, jak sprawdzić czy nadszedł czas odbioru.

Najłatwiej zrobić to przez internet. Wchodzimy na strone www.kierowca.pwpw.pl i wpisujemy potrzebne dane - pesel, imię oraz nazwisko. Musimy pamietać o tym, że "w polu Imię podajemy tylko pierwsze imię." a "w przypadku podwójnych nazwisk można podać pierwsze nazwisko lub obydwa nazwiska rozdzielone myślnikiem albo spacją." Po wciśnięciu przycisku "Sprawdź" na naszym monitorze pojawi się jeden z komunikatów:

  • "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne" - status informuje, że należy czekać, ponieważ trwają czynności wyjaśniające i sprawdzające dane wnioskodawcy, bądź dokument jest w trakcie produkcji w PWPW SA.
  •  "Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru" - status informuje, że możemy udać się do urzędu po odbiór dokumentu.
  •  "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany" - status wyświetla się gdy: na stronie wprowadzono błędne dane (np. popełniono błąd w trakcie wpisywania numeru PESEL lub Numeru rejestracyjnego); wniosek nie został jeszcze wprowadzony do systemu Kierowca/Pojazd (w celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z urzędem); dokument został już wydany w systemie komputerowym Pojazd/Kierowca.

Drugą powszechną metodą jest zadzwonienie do urzędu odpowiedzialnego za wydanie dokumentu. Ta metoda, może być jednak dość obciążająca. Czasami na połączenie czeka się nawet kilkanaście minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to jest samochodowy system OBD II?

OBD (ang. on board diagnostic – diagnostyka pokładowa) to standard diagnostyki samochodowej stosowany powszechnie praktycznie we wszystkich autach produkowanych w XXI wieku. Oczywiście największy...

Jak zregenerować stare felgi i inne zardzewiałe elementy pojazdu zabytkowego?

Zabytkowe auto jest prestiżowe, daje dużo frajdy, ale jednocześnie wymaga poświęcenia i obowiązków. Jak zadbać, by wszystkie elementy naszego samochodu wyglądały nienagannie. Jak zregenerować stare...

Do czego służy turbosprężarka w samochodzie?

Turbosprężarki dawniej były domeną najszybszych i najdroższych aut. Dzisiaj to się zmienia, bo popularne „turbo” można znaleźć pod maską coraz większej liczby także tańszych pojazdów....

Aktualizacja: 13.11.2012 22:55
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?

Przemysław Kossakowski to przede wszystkim jeden z największych znawców jasnowidzów ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.