porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
AUTOSTRADA A2: OPŁATY - ILE KOSZTUJE PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A2

Ile kosztuje przejazd autostradą A2?

Autostrada A2, nazywana również autostradą wielkopolską to jeden z najdłuższych, ale i najdroższych fragmentów szybkich dróg w Polsce. Na każdej z trzech bramek kierowca samochodu osobowego musi zapłacić 13 złotych.

Autostrada A2 jest podzielona na 3 płatne odcinki:

  • Odcinek Konin - Września
  • Odcinek Września - Poznań 
  • Odcinek Poznań - Nowy Tomyśl

Za przejazd każdym z nich pobierane są opłaty, w sumie będziemy się zatem zatrzymywać i sięgać do portfela trzykrotnie.

Opłaty dla samochodów osobowych za każdy odcinek wynosi 13 złotych (przejazd całą autostradą kosztuje 39 złotych). W tej samej grupie opłat mieszczą się również motocykle i samochody dostawcze o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.

Kierowcy samochodów osobowych z przyczepami i jednoosiowe ciężarówki o masie przekraczającej 3,5 tony na każdej bramce płacą 27 złotych. W sumie przejazd całą autostradą A2 będzie zatem kosztował 81 złotych.

Jeszcze więcej kosztuje przejazd A2 dla ciężarówek z przyczepami lub też ciężkich pojazdów o więcej niż dwu osiach. W taryfikatorze figuruje stawka 41 złotych za każdy z płatnych odcinków. W sumie daje to 123 złote z cały odcinek.

W tabeli opłat znajdują się też dwie kategorie dla największych aut ciężarowych (powyżej 4 osi) i dla zestawów specjalnych. Kierowcy tirów zapłacą po 63 złote na każdej z trzech bramek (w sumie 189 złotych). Ciężarówki przekraczające normy nacisku na osie i tzw. zestawy specjalne mają też specjalną stawkę - 130 złotych za każdy odcinek płatny.

Co istotne na autostradzie A2 nie obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Posiadanie urządzenia ViaToll nie zwalnia zatem z opłat za przejazd.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.04.2012 09:54
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Sonik — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Rafał Sonik — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Pierwszy Polak, który stanął na podium legendarnego Rajdu Dakar, milioner ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.