porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
AUTOSTRADA A2: OPŁATY - ILE KOSZTUJE PRZEJAZD AUTOSTRADĄ A2

Ile kosztuje przejazd autostradą A2?

Autostrada A2, nazywana również autostradą wielkopolską to jeden z najdłuższych, ale i najdroższych fragmentów szybkich dróg w Polsce. Na każdej z trzech bramek kierowca samochodu osobowego musi zapłacić 13 złotych.

Autostrada A2 jest podzielona na 3 płatne odcinki:

  • Odcinek Konin - Września
  • Odcinek Września - Poznań 
  • Odcinek Poznań - Nowy Tomyśl

Za przejazd każdym z nich pobierane są opłaty, w sumie będziemy się zatem zatrzymywać i sięgać do portfela trzykrotnie.

Opłaty dla samochodów osobowych za każdy odcinek wynosi 13 złotych (przejazd całą autostradą kosztuje 39 złotych). W tej samej grupie opłat mieszczą się również motocykle i samochody dostawcze o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.

Kierowcy samochodów osobowych z przyczepami i jednoosiowe ciężarówki o masie przekraczającej 3,5 tony na każdej bramce płacą 27 złotych. W sumie przejazd całą autostradą A2 będzie zatem kosztował 81 złotych.

Jeszcze więcej kosztuje przejazd A2 dla ciężarówek z przyczepami lub też ciężkich pojazdów o więcej niż dwu osiach. W taryfikatorze figuruje stawka 41 złotych za każdy z płatnych odcinków. W sumie daje to 123 złote z cały odcinek.

W tabeli opłat znajdują się też dwie kategorie dla największych aut ciężarowych (powyżej 4 osi) i dla zestawów specjalnych. Kierowcy tirów zapłacą po 63 złote na każdej z trzech bramek (w sumie 189 złotych). Ciężarówki przekraczające normy nacisku na osie i tzw. zestawy specjalne mają też specjalną stawkę - 130 złotych za każdy odcinek płatny.

Co istotne na autostradzie A2 nie obowiązuje elektroniczny system poboru opłat. Posiadanie urządzenia ViaToll nie zwalnia zatem z opłat za przejazd.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ile kosztuje przejazd autostradą A2? Jaki koszt przejazdu?

Autostrada A2 liczy ponad 350 km. Docelowo łączyć ma Warszawę z przejściem granicznym w Świecku (woj. lubuskie). Przejazd autostradą jest dużo bardziej komfortowy niż drogami krajowymi, to jednak...

Czy autostradą A2 dojedziesz na EURO 2012 do Warszawy?

Warszawa to jedyne duże miasto w Polsce, do którego nie można dojechać żadną autostradą. Urzędnicy tłumaczą ten fakt różnie, ale zapewniają, że autostrada A2 (od granicy z Niemcami, przez Poznań i...

Aktualizacja: 16.04.2012 09:54
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?

Do niedawna żużel kojarzył się Polakom z Tomaszem Gollobem. Dziś ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.