porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wybrać łańcuchy śniegowe? Co warto wiedzieć Łańcuchy śniegowe to jeden z podstawowych zakupów przed zimowym wyjazdem w ...
Auta sprowadzane z Niemiec. Czy opłaca się zakup samochodu sprowadzonego z Zachodu?

Czy warto kupić samochód sprowadzony z Zachodu?

Zakup auta sprowadzonego ma zarówno wady, jak i zalety. Samochody jeżdżące po zachodnich drogach są często w lepszym stanie niż te użytkowane w Polsce. Warto jednak pamiętać, że im więcej pośredników, tym większe ryzyko, że coś z historii auta zostało zatajone.

Na Zachodzie lepsze drogi, lepszy serwis...

Sprzedawcy aut sprowadzanych podkreślają zazwyczaj to, że auto było użytkowane w "lepszych warunkach" niż miałoby w Polsce. I faktycznie. Polskie dziury, srogie zimy, sól sypana na drogi - w wielu europejskich państwach te czynniki są właściwie nieznane. Do tego trzeba jeszcze podkreślić, że w Polsce przeglądy rejestracyjne nadal są często formalnością. W Niemczech, Austrii, nawet w Czechach diagności dużo rzadziej przymykają oko na usterki, zmuszając kierowców do większej dbałości o sprzęt. Niewątpliwie zupełnie inaczej na Zachodzie działają też serwisy. To co w Polsce często się naprawia, na Zachodzie będzie po prostu wymienione na nową część, razem z całym osprzętem.

Te wszystkie czynniki mogą zachęcać do zakupu auta sprowadzonego. Warto jednak pamiętać, że nie ma róży bez kolców.

Diagnostyka auta sprowadzonego - czy to się opłaca?

Kupując auto w Polsce, zazwyczaj będziemy mieli okazję porozmawiać z jego obecnym właścicielem. W przypadku samochodu sprowadzonego mamy do czynienia zazwyczaj z pośrednikiem - profesjonalistą. Ten owszem, przedstawi nam historię auta, jednak jaką mamy pewność, ze nie została ona specjalnie spreparowana do sprzedaży?

Oczywiście istnieją sposoby sprawdzenia auta. Odczyty komputerów, badania diagnostyczne, oględziny... Dokładne przebadanie samochodu może jednak kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Może się zatem okazać, że taniej będzie kupić auto z polskiego serwisu, ze znanymi usterkami i doprowadzić je do "doskonałości", niż inwestować w nieznany egzemplarz, który w rezultacie może okazać się złomem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Najbardziej niezawodne auta. JAKIE SĄ NAJLEPSZE MODELE SAMOCHODÓW?

Planujesz kupić używany samochód? Szukasz auta, które posłuży Ci przez lata? Sprawdź, jakie samochody są najbardziej niezawodne według rankingu specjalistów z Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru...

Aktualizacja: 23.01.2012 13:50
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl - MOTORYZACJA, serwis AUTO i MOTO. PORADY na temat samochodów, motocykli. Jakie są zasady bezpiecznej jazdy samochodem? Jak oszczędzać paliwo? INFORMACJE jak przygotować auto na zimę, jak eksploatować AUTO w ZIMĘ? Jaki wybrać kolor auta? Diesel czy benzyna? Kodeks drogowy i prawo jazdy - które przepisy są najczęściej łamane? Rejestracja auta bez problemów. Które auta na każdą kieszeń lub które auto dla rodziny. Jaki z Ciebie kierowca? Zobacz przegląd aut z napędem 4x4. SPRAWDŹ jak uniknąć spadku wartości twojego auta oraz czy kupić auto nowe czy używane. Jakie są zalety samochodów używanych lub opon używanych do Twojego auta? PORADY w Mowimyjak.pl.  Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.