porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TADEUSZ TOMASZEWSKI, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Niechanowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Tadeusz Tomaszewski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu ...
Zobacz SYLWETKĘ posła RYSZARDA ZBRZYZNEGO

RYSZARD ZBRZYZNY, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Lubawca? Zobacz SYLWETKĘ posła

Ryszard Zbrzyzny, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 1 (OKW Legnica). Związkowiec i poseł z wieloletnim stażem.

Sylwetka Ryszarda Zbrzyznego

Ryszard Zbrzyzny ukończył studia na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziale Informatyki i Zarządzania Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od ponad trzydziestu lat jest związany zawodowo ze spółką KGHM Polska Miedź, przewodniczy również Związkowi Zawodowemu Pracowników Przemysłu Miedziowego.

W przeszłości należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był również członkiem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przez 3 lata był radnym sejmiku dolnośląskiego. W obecnej kadencji Sejmu RP zasiada w Komisji Skarbu Państwa i Komisji Finansów Publicznych, wcześniej brał natomiast udział w pracach sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU.

RYSZARD ZBRZYZNY jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 11 990

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 04-05-1955Lubawka

Zawód: inżynier górnik.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
MAŁGORZATA SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA, posłanka SLD. KIM JEST posłanka SLD z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posła

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 1 (OKW Legnica). Jest adwokatem i debiutantką w sejmowych...

ZBIGNIEW MATUSZCZAK, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Biłgoraju? Zobacz SYLWETKĘ posła

Zbigniew Matuszczak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 7 (OKW Chełm). Prawnik i przedsiębiorca budowlany.

ZBYSZEK ZABOROWSKI, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Wilamowic? Zobacz SYLWETKĘ posła

Zbyszek Zaborowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Politolog i wieloletni poseł na Sejm RP.

Aktualizacja: 23.12.2011 12:20
Autor: Łukasz Beben
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?
Jaś Kapela - kim jest młody publicysta?

Jaś Kapela - młody lewicujący publicysta stał się znany za sprawą ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.